MEVLİD-İ NEBİ KONFERANSI

HASEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ OSMAN EĞİN:

MEVLİD-İ NEBİ KONFERANSI

“Günümüzde insanlar sahipoldukları şeyleri büyütmenin peşindeler.”

Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından 2018 Mevlid-i NebiHaftası münasebetiyle “Peygamber Efendimiz ve Gençlik” konulu konferansdüzenlendi.  Diyanet İşleri BaşkanlığıHaseki Abdurrahman Güeses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin’in katıldığıkonferns büyük beğeni topladı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi salonundagerçekleştirilen ve güzel sunumunu Ulu Cami İmam Hatibi Fatih Çetinkurt ‘unyaptığı konferans, Kur’an-ı Güzel Okuma Türkiye 2. Leri kari genç hafızlarBekir Büyükkurt ve Onikişubat İlçesi Medine Camii İmam Hatibi Mustafa AvniÇelik ile Mehmet Ali Sarıtürk’ün Kur’an tilavetleriyle başladı. Genç hafızlarokudukları Kur’an tilavetiyle salonda dinleyenleri mest ettiler.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanansinevizyon gösterimi ardından, bir selamlama konuşması Kahramanmaraş İl MüftüsüCelal Sürgeç misafirlere ve katılımcılara teşekkür ederek başladı. MilletimizinHz. Peygamber (S.A.V) ‘e aşk derecesinde bağlı olduğunu belirten Müftü Sürgeçdertli Yunusumuz ne diyor, “Canım kurban olsun senin yoluna. Adı güzel kendigüzel Muhammed. Gel şefaat eyle kemter kuluna. Adı Güzel kendi güzel Muhammed.”Rabbim Hz. Peygamberden bütün insanlığa güzel örnekler, motifler sunan toplumolmayı, mümin olmayı, Müslümanlar olmayı bizlere nasip eylesin.”dedi.

TRT de Kur’an-ı Kerimi Güzel okuma yarışmasından tanıdığımızsevilen ve sayılan sempatik jüri üyesi olan ve aynı zamanda Diyanet İşleriBaşkanlığı Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğinkonferansıyla büyük beğeni topladı. Eğin konuşmasına Peygamber efendimizesalatü selam getirdi, Kur’an-ı Ve Yüce Peygamberi bize gönderdiği için Cenab-ıAllah hamd ederek konuşmasına başladı. Haseki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğinşöyle dedi; “Günümüzde insanlar sahip oldukları şeyleri büyütmenin peşindeler.Ama Rasulullah (S.A.V)e baktığımızda öyle değil. Bir gün Hz. Ömer Peygamberinhücresine girdi. Orada Peygamber efendimizin üzerinde hasır izi gördü veağlamaya başladı. Peygamberimiz Ya Ömer seni ağlatan nedir diye sordu? Dedi kiYa Rasullah Bizansın sarayları ve İran krallarının sarayı aklıma geldi bizim şuhalimize bak.? Rasulullah (S. A.V) bırak Ya Ömer dünyanın güzellikleri onlarınolsun bize ahretin güzelliği yetmez mi dedi. Şimdi baktığımızda durum böyle amabize baktığımızda mal mülk sevdasındayız, sevdamız farklı oluyor. Bizim sevdamızneye dair ise davranışlarımız da ona dair oluyor. Maalesef sevdamız fazlakazanma peşinde. Fazla elde etme peşinde. Mevki makamı yüceltme peşinde. Bununsonu yok değerli kardeşlerim.” Şeklinde konuştu.

Program İl Müftüsü Celal Sürgeç tarafından yöreye hasBakır tepsi hediyesiyle son buldu. Konferans sonunda misafirlere TürkiyeDiyanet Vakfı yayınlarından olan "Peygamberimiz ve Gençlik" adlıkitap hediye edildi.

Kurum Müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriile çok sayıda vatandaş katıldı.

HABER- KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15