MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Erkoç mesajında bir Mevlid Kandili’ni daha idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Başkan Erkoç,mesajında şunları kaydetti: “Bugün âlemlere rahmet olarak gönderilen EfendimizHz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin yıl dönümü…Karanlıkların aydınlığa kavuşmasında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çokönemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiylePeygamber sevgisinin gönüllerimize kök salmasını diliyorum.

Duygularındasevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü, ilişkilerinde hakkı, doğruyu, güzeli vevefayı, ibadetlerinde ihlâs ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden,güzellik ve ümit dolu Hz Peygamber (SAV) bütün varlığıyla bize örnek olmakta,yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır.

MevlidKandili münasebetiyle, bu aziz ve mübarek günün feyz ve bereketinden istifadeederken; içimize yönelmek ve nefis muhasebesi yapmak, özeleştiriden kaçınmamak,insanlık nezdinde ki görev ve sorumluluklarımızı hatırlamak, tarihten dersalmak, iyi, doğru ve güzelin timsali olma yolunda azmimizi yenilemek, hepimiziçin bir huzur vesilesi olacaktır.

Bu duyguve düşünceler içerisinde Mevlid Kandilimizin bütün Müslümanlara huzurgetirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasında kardeşlikbağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasınıCenâb-ı Allah’tan diliyor, hemşehrilerimizin ve tüm İslâm âleminin MevlidKandilini tebrik ediyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15