MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR

Onikişubat Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Sıddık Sezal, nesillerin eğitimli, kültürlü ve daha donanımlı bir şekilde yetişmesini sağlayan öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR

Öğretmenliğin dünyadaki en kutsal meslek olduğuna dikkatçeken Sezal, Öğretmenlerin bir eğitici olmasından ziyade milletleri ayaktatutan bir yapı taşı olduğunu söyledi.

“ÖĞRETMENLER BİRMİLLETİN GELECEĞİNE IŞIK TUTAR”

Bir milletin sadece eğitimle ayakta durabileceğine dikkatçeken Sezal, Öğretmenler bir toplumun olmazsa olmazıdır. Bizi yetiştirenbilgili ve donanımlı hale getiren saygıdeğer öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerbir milletin geleceğine ışık tutar. Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyineerişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiile ancak mümkün olabilir.

“ÖĞRETMEN, DOĞANGÜNEŞE BENZER”

Konuşmasına ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘milletlerikurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ açıklamasıyla devam eden Sezal,Öğretmenlerimizin değerini ve kıymetini bilmeliyiz. Onların desteğine her zamanihtiyacımız olacak ve bize rehberlik ettikleri için borcumuzu aslaödeyemeyeceğiz.  Öğretmen, doğan güneşebenzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Sezal, konuşmasını tümöğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak sonlandırdı.

HABER: YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15