MİLLİ İRADE'DE CAMİ TEMELİ ATILDI

Milli İrade meydanına yapılacak olan caminin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç katıldı.

MİLLİ İRADE'DE CAMİ TEMELİ ATILDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılan eskiemniyet binası yerine yapılacak olan Milli İrade meydanına hayırsevervatandaşların yardımı ile birde cami yapılıyor. Caminin temel atma törenine AKParti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kahramanmaraş Milletvekili MahirÜnal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK PartiKahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debigici ve cami inşaatı için yardımdabulunan Hayırsever Şakir Erzurumluoğlu ve kardeşleri katıldı.


Başkan Fatih Mehmet Erkoç törende yaptığı konuşmada, ''Şehrimizinbu bölgesinde Camimiz yapılacaktır. Hayırsever kardeşlerimiz Şakir abi vekardeşleri tarafından. kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu bölgede böyle birihtiyaç, çok acildi. Şehrin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesiydi, çünkü bubölgede geçmiş zamanlarda cami inşa edilmemiş yada planlara konulmamış. Bunuher zaman vatandaşlar dile getirdi. Allah hayırlı eylesin. Ben teşekkürediyorum Allah razı olsun'' dedi.

Şahir Erzurumluoğlu ise ''Böyle mutlu ve hayırlı gündeyanımızda sizleri görmek bizlere gurur verdi. İnşallah hayırlara vesile olur vegüzel bir eser olur inşallah. Teşekkür ediyorum'' dedi.


AK Parti Sözcüsü Ünal ise Başkan Fatih Mehmet Erkoç'a Erzurumluoğluailesine teşekkür ederek sözlerine başladı. Ünal şöyle konuştu; ''Bildiğinizgibi Türkiye 16 yıldan beri alt alta yatırımlarını ilk oranda tamamladı.Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda ve savunma sanayide ciddi bir atılım içindeyiz.


Şimdi inşallah yeni dönemde Türkiye, alt yapı yatırımlarını tamamlamış bir ülkeolarak daha çok üst yapı yatırımlarını, insana, şehre, çevreye vesürdürülebilir çevrenin yanı sıra şehirlerimizde insanın yaşam kalitesi,kültürü, değerleri, inançları bunların sürdürülmesi ve yaşatılması anlamındaönemli çalışmalar yürütüyoruz. Millet bahçeleri bunların en güzel örneklerindenbir tanesi yine aynı şekilde millet kıraathaneleri birileri bu milletkıraathanelerinin önemini kavramakta zorlanıyor.''


Biz geçmişte istihdam sorunlarından dolayı maalesefkahvehane köşelerinde oturan insanlarımızı şimdi istihdamla birlikte iş hayatınakavuşturarak son 1 buçuk yılda 1 buçuk milyon insanımızı iş sahibi yaptık diyenÜnal, ''Kıraathanelerle ve millet kıraathaneleriyle şimdiki gençlerimizinbuluştuğu, sosyalleştiği ders çalıştığı ve gurup çalışması yaptığı yerlerhaline getiriyoruz. Aynı şekilde şehir meydanları, Şehir meydanın hemen yanındacamisi, camiinin altında burada bulunan insanlarımızın  annelerin ihtiyaçlarından geçlerinihtiyaçlarına kadar her şeyin düşünüldüğü çok amaçlı salonumuzun olduğu yenibir camii konsepti buraya hazırlanıyor.


Hemen yanında büyük bir meydan vemeydanın hemen alt tarafında da inşallah ikinci büyük bir bahçe, Büyükşehirbelediyemiz hayata geçirilecek. Bütün bunlar göstermekte ki şehirlerde artıkyaşayan, yaşanan ve içinde yaşayanlarında o şekilde yaşamaktan keyif aldığımekanlara dönüşüyor'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15