Milyonların gözü o yasada! Flaş açıklama geldi

26 Mayıs genel af haberleri: Af bekleyen on binlerce mahkumun gözü Mecliste. Meclis ne zaman açılacak, Mecliste hangi konular görüşülecek araştırmaları vatandaşların gündeminde. Bu bağlamda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargı Reformu Strateji Belgesi, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 30 Mayıs'ta tüm dünya ve Türkiye kamuoyuna açıklanacaktır açıklamasında bulundu. Bu açıklama genel af yasasının çıkacağı şeklinde yorumlandı. Daha önce de AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Binali Yıldırım, "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım şeklinde konuşmuştu. Peki genel af yasası ve ceza indirimi mahkum affı çıktı mı? Af teklifi Meclis'e geldi mi?.

Milyonların gözü o yasada! Flaş açıklama geldi

26 Mayıs af teklifi Meclis'e geldi mi? Yargı reformu nedir son dakika genel af yasası ve ceza indirimi mahkum affı çıktı mı?

26 Mayıs genel af haberleri: Af bekleyen on binlerce mahkumun gözü Mecliste. Meclis ne zaman açılacak, Mecliste hangi konular görüşülecek araştırmaları vatandaşların gündeminde. Bu bağlamda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargı Reformu Strateji Belgesi, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 30 Mayıs'ta tüm dünya ve Türkiye kamuoyuna açıklanacaktır açıklamasında bulundu. Bu açıklama genel af yasasının çıkacağı şeklinde yorumlandı. Daha önce de AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Binali Yıldırım, "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım şeklinde konuşmuştu. Peki genel af yasası ve ceza indirimi mahkum affı çıktı mı? Af teklifi Meclis'e geldi mi?

26 Mayıs Yargı reformu nedir son dakika genel af yasası ve ceza indirimi mahkum affı çıktı mı? Af teklifi Meclis'e geldi mi? Adalet bakanlığı mevcut yargılamaları ve cezaevindeki hükümlülerin durumunu etkileyecek Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne son şeklini veriyor. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması beklenen strateji belgesi Avrupa Birliği ile ilişkiler açısından da önem arz ediyor. Söz konusu belgenin cumhurbaşkanı tarafından kamuoyu ile paylaşılmasının ardından ilgili yasal düzenlemelerin de meclise gelmesi bekleniyor. Türk yargısının yeni yol haritası olarak adlandırılan strateji belgesinde 15 yaşından küçüklere ilk suçlarında soruşturma ve dava açılmaması, tutukluların yakınlarıyla görüntülü görüşmesi, ağır hasta olan mahkumlarla ilgili özel düzenlemelerin yapılması gibi 65 başlık yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorulduk artık yorulduk
Yorulduk artık yorulduk - 3 ay Önce

Yorulduk yasa yi bekleye bekleyeee

SIRADAKİ HABER

banner15