Minik Öğrenciler Eylül’e Umut Oldu

Mavi Kapak Toplama Kampanyası’na gönüllü olarak destek veren Hasan Balcı İlkokulu öğrencilerinin topladıkları kapaklarla temin edilen tekerlekli sandalye, Okul girişinde düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi Minik Eylül’e teslim edildi.

Minik Öğrenciler Eylül’e Umut Oldu

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurumlarının da destek verdiği, Kahramanmaraş merkez Kız İmam Hatip Lisesi’nde Kantincilik yapan Abdulkadir Gülmez’in öncülüğünde başlatılan “Tane tane kapaklar toplayalım, adım adım engelleri aşalım” Mavi Kapak Toplama kampanyası” sayesinde her gün engellilere umut olmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Kahramanmaraş’ta yıllar önce başlattığı mavi kapak kampanyasıyla yaklaşık 9 bin engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Abdülkadir Zeki Gülmez, farklı projelerle yüzleri güldürmeye devam ediyor.

“HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Hasan Balcı İlkokulu Müdürü Hüseyin Daşcı, bu tür toplumsal dayanışmaları çok önemsediklerini, destek verdiklerini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Allah Teâlâ engellilere, büyük kolaylıklar ihsan etmiştir. Engelliler, engellilik durumlarına göre birçok ibadetten ve sorumluluktan muaftırlar. Öğrencilerimizi bu anlamlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

“Sosyal sorumluluk projelerinin her zaman destekçisi olacaklarına” dikkat çeken Okul Müdürü Daşcı, “ engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitelerini artırmak için ellimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

“YETER Kİ KALPLER ENGELLİ OLMASIN”

Çocukların topladığı mavi kapakların her gün engelli vatandaşlara umut olduğunu söyleyen Abdülkadir Zeki Gülmez ise, “Hasan Balcı İlkokulu’ndaki öğrencilere teşekkür ediyorum. Bana kapak toplamışlar. Onların toplamış olduğu kapaklarla bugün Eylül Kardeşimizi sevindirdik. Gönül ister ki bu olayı bitirelim. Ama hayat devam ettiği müddetçe devam ediyor. 2012 yılından bu yana bu gönüllü işini yapıyoruz ve yaklaşık verdiğimiz manuel tekerlekli sandalye 9 bin adet oldu. 82 adette akülü tekerlekli sandalye verdik. Burada engelli olmak sıkıntı değil, yeter ki kalplerin engelli olmasın” diye konuştu. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15