MİSAFİR İTFAİYECİLERE EĞİTİM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Eğitim Merkezi’nde (KABİTEM) başka illerden gelen itfaiyecilere eğitim verildiği belirtildi.

MİSAFİR İTFAİYECİLERE EĞİTİM

Kahramanmaraş Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndanalınan bilgiye göre; Hatay, Kastamonu, Sinop, Giresun, Çankırı, Sivas, Amasya,Erzincan, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen 17 itfaiyeci, KABİTEM tesislerindeprofesyonel eğitim alıyor.


10 Eylül 2018’de başlayan ve 15 gün devam edecek olaneğitimlerde, itfaiyecilere, yangın söndürme teknikleri, ileri düzey kurtarma,trafik kazaları, kentsel arama, KBRN ve İş Sağlığı-Güvenliği alanlarında pratikve teorik eğitimler veriliyor. Eğitim sonunda ise, düzenlenecek törenlekursiyerlere sertifikaları verilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yaptığıaçıklamada; ‘’B.Şehir İtfaiyemiz Türkiye Belediyeler Birliği ile işbirliğiiçinde her iki ayda bir farklı illerden gelen itfaiye erlerine profesyonelitfaiyeci eğitimi veriyor. Şu anda da 8. Gruba eğitimlerimiz devam ediyor.Günümüzde itfaiyecilik, teknik bilgi ve donanım gerektiren profesyonel birmeslek. Karacasu’daki eğitim merkezimiz, liyakatlı personel yetiştirilmesindeönemli işlev görüyor. Bu vesile ile önemli bir hizmet sunan İtfaiye DairesiBaşkanlığımıza ve eğitim birimimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17