Mitat usta, ''Uzun Yola Çıkmadan Bakım Şart''

Kahramanmaraş'ta 16 yıldır sanayide esnaflık yapan ve Toyotacı Mitat usta olarak bilinen Mitat Ekici, Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Mitat usta, ''Uzun Yola Çıkmadan Bakım Şart''

Kahramanmaraş'ta sanayinin bilinen esnafları arasında yer alan Mitat Usta, Gazetemize yaptığı açıklamada, '' Tatile ve uzun yola çıkacak vatandaşlara araç bakımı konusunda tavsiyelerinden'' ve genel olarak iş durumundan bahsetti.

  • Esnaf olmaktan memnun musunuz?

+ Büyük oranda. Ama insanlar maalesef ki tek araç kendilerininmiş gibi acele ettikleri ve önceliğin hep kendilerine verilmesini istedikleri zaman kargaşa oluyor ve bu duruma hiç tahammülüm yok.

  • Tatile ve uzun yola çıkacak vatandaşlara araç bakımı konusunda tavsiyeleriniz neler?

+ Tatile çıkmadan önce mutlaka araçlarına bakım yaptırmalarını ve lastiklerini kontrol ettirmelerini, fren sistemlerini kontrol ettirmelerini, araçlarının motor yağını, suyunu ve genel bakımını yaptırıp o şekilde yola çıkmalarını tavsiye ederim.

  • Peki temel araç bakımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta hangisdir?

+ Genel bakım. Araçlarının genel bakımını mutlaka yaptırsınlar. Her on bin de bir mutlaka lastiklerini ve araçlarının genel durumunu kontrol ettirsinler.

  • Sanayi çevresindeki iş durumu yaz sezonunun açılmasıyla birlikte hareketlendi mi ? Şu anda nasıl gidiyor?

+ Bizim hiçbir zaman iş sorunumuz olmadı. Biz hep özveri gösterdiğimiz için asla yaşamadık iş olmama sıkıntısını. Bu da iş yerinin kalitesine ve çalışanların özverisine bağlı bir durum.

  • Şu anda çırak yetiştirme durumu nasıl?

+ Onda da bizim çok şükür sorunumuz olmadı. Biz çırak ve kalfalarımıza maddi ve manevi ne olursa olsun, her türlü yardımcı olduğumuz ve anlayışlı olduğumuz için hiç sorunumuz olmadı.

 RÖPORTAJ: MUSTAFA KÖMÜ- MİSLİNA EKİCİ

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15