NEFES ALDIRACAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında 10 milyon fidan toprakla buluştu.

NEFES ALDIRACAK!

Kahramanmaraş'ta iseTömek mevkiine öğrenciler tarafından dikilen 5 bin adet fidan nefes aldıracak. Yeşilisevmenin ve doğayı korumanın öneminden bahsedilen etkinlikte, Kahramanmaraş’ıneşsiz coğrafyası ile yeşilliği konuşuldu.

10 MİLYON FİDANDİKİLECEK

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, “CumhurbaşkanımızSayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’daki programa iştirakleriyle 81 ilde eşzamanlı olarak tüm orman bölge müdürlükleri tarafından belirlenen sahalaramilli eğitim bakanlığı ve ortaokullarda yaklaşık 10 milyon öğrenci adınatoplamda 10 milyon fidan dikilecektir” şeklinde konuştu.

YEMYEŞİLKAHRAMANMARAŞ YARATACAĞIZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç, “Ahir Dağının şehrin hemen sırtındaki kısmını yemyeşil yapacağız.Şehrimizin hava ve yaşam kalitesi açısından hem de sağlık açısındanKahramanmaraş’ımızı en yaşanabilir il haline getireceğiz. Senin de dikili birağacın olsun kampanyasıyla vatandaşlarımızı da bu kampanyaya davet ediyoruz”açıklamalarında bulundu.


ŞEHRİMİZE BÜYÜK KATMADEĞER SAĞLAYACAKTIR

İlimizin en öncelikli faaliyeti yeşillendirme faaliyetidirdiyen Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, “Öğrencilerimizin gözlerindekiışıklardan yeşile ve doğaya karşı bir sevgi görüyorum. Çevresel değerlerinkorunması modern toplumların olmazsa olmazıdır. Bu faaliyet şehrimize büyükkatma değer sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15