NUMAN POLAT'A 21 GÜNLÜK HAK MAHRUMİYETİ VE PARA CEZASI

Tuzlaspor’da Sportif Direktörlük görevi yapan TFF tarafından Sporcu gözü ile bakılan Kahramanmaraşlı Spor Adamın Numan Polat Disipline sevki doğrultusunda PFDK’dan ağır fatura kesildi.

NUMAN POLAT'A 21 GÜNLÜK HAK MAHRUMİYETİ VE PARA CEZASI

Daha önce Kahramanmaraş’ta Futbol hakemliği yapmışardından Şehrimizin Profesyonel takımı Kahramanmaraşspor başta olmak üzerebirçok takımda görev yapmış geçen yıl Diyarbakır bu yıl ise İstanbul TemsilcisiTuzlaspor’da Kulüp Sportif Direktörlüğü yapan Kahramanmaraşlı Spor Adamı NumanPolat TFF tarafından Sporcu olarak disipline sevk edilmişti. Disipline sevkedilen Kahramanmaraşlı Spor Adamı Numan Polat’ın PFDK tarafından faturasıkesildi. İşte Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 01.11.2018 tarih ve 26 sayılıtoplantısında almış olduğu kararlar;  

TUZLASPOR A.Ş. idarecisi NUMAN POLAT'ın, 27.10.2018tarihinde oynanan ZONGULDAK KÖMÜRSPOR - TUZLASPOR A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grupmüsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 21 GÜN HAKMAHRUMİYETİ ve 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TUZLASPOR A.Ş. sporcusu TANER KOÇ'un,rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİMÜSABAKADAN MEN ve 4.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakadaTUZLASPOR A.Ş. sporcusu GÖKCAN KAYA'nın, rakip takım sporcusuna yönelikşiddetli hareketi nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 3.000.-TL PARACEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

Aynı Müsabakada ev sahibi olan ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün,27.10.2018 tarihinde oynanan ZONGULDAK KÖMÜRSPOR - TUZLASPOR A.Ş. TFF 2. LigKırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötütezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğumüsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ilecezalandırılması, Aynı müsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, takım halindesportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3.250.-TL PARA CEZASI ilecezalandırılmasına, Aynı müsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, taraftarlarınınneden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ilecezalandırılmasına, Aynı müsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübü idarecisi HAKANHÜRFİKİR'in, rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle takdiren 45 GÜNHAK MAHRUMİYETİ ve 17.300.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynımüsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübü antrenörü CAHİT TERZİ'nin, rakip takımsporcusuna yönelik hakareti, ihraç sonrası rakip takım mensuplarına yöneliksportmenliğe aykırı hareketleri ve ihraç sonrası sahaya girerek tedbireuymaması nedeniyle takdiren 8 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEKKULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynımüsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübü sporcusu KEMAL CİNGİRT'in, rakip takım sporcusunayönelik şiddetli hareketi ve ihraç sonrası sportmenliğe aykırı hareketlerinedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.000.-TL PARA CEZASI ilecezalandırılmasına karar verildi. (HABER:İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15