ÖÇAL, KMBGC'Yİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu ile Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

ÖÇAL, KMBGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Kent basınının daha güçlü temsil edilmesi noktasındaüstlendiği sorumlulukla çalışmalarına devam eden Kahramanmaraş BüyükşehirGazeteciler Cemiyeti, protokol ziyaretlerine hız kesmeden devam ederken, diğeryandan da ziyaretçi ağırlamayı sürdürüyor. Kentin önde gelen isimlerini ziyaretederek basın mensuplarının sorunlarını direkt aktaran, böylelikle sorunlaraçözüm önerileri bulan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti, buanlayışını ziyaretçi olarak gelen kişilere de gösteriyor. Bu kapsamda AK PartiKahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, KMBGC’yi ziyaret etti. Ziyarette Öçal’ıBaşkan Arslan Deveboynu, Yönetim Kurulu Üyesi Erol Öner ile Genel SekreterSerdar Erdoğanyılmaz’dan oluşan KMBGC Yönetimi karşıladı. Oldukça samimi birortamda gerçekleşen ve hoş sohbetlere sahne olan ziyarette başta eğitim olmaküzere şehrin birçok dinamiği ile ilgili karşılıklı fikir alışverişlerindebulunuldu.

“DAHADİNAMİK BİR ŞEKİLDE SEÇİMLERE GİRMEK İSTİYORUZ”
Ziyaret sonrası konuşan Habibe Öçal, “Öncelikle yerel seçim öncesi sivil toplumkuruluşlarımızı, medya temsilcilerimizi ziyaret edelim istedik. Onlarında yerelseçim hazırlık konusunda ne durumda olduğunu ölçelim dedik. Şahsım içinkonuştuğumda gecikmiş ziyaretlerim vardı. Bu ziyaretleri gerçekleştirelimdedik. Kendimizi daha dinamik daha hazır bir şekilde yerel seçimlere gereksiyasiler gerekse şehrimiz için daha dinamik olarak hazır bir şekilde yerelseçimlere girmek istiyoruz. İlçe belediye başkan adayları konusunda şuan genelmerkezimiz çalışmalara devam ettirmekte. Çıkan sonucu bizde sizler gibi meraketmekteyiz. Artık genel merkezimiz kimi aday gösterirse bizde milletvekilleriolarak her zaman söylediğim gibi amasız, lakinsiz, fakatsız o adayımıza tamdesteğimizi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMANMARAŞEĞİTİMDE GÜZEL GÜNLER GÖRECEK”
Kahramanmaraş’ın eğitimde güzel günler göreceğini ifade eden Öçal, son olaraksözlerine şunları ekledi: “Eğitimde 35. sıradayız. Bu Kahramanmaraş için geçmişyıllara göre değerlendirdiğimizde iyi bir oran gibi gözükse de iyi bir orandeğil. Bizim amacımız inşallah bundan sonra Kahramanmaraş’ta bir eğitim hamlesiyapmak. Bütün eğitim kurumlarımızla bu okul öncesinden tutun ortaöğretim veüniversitemizde dâhil Kahramanmaraş gerek ulusal anlamda gerekse uluslararasıanlamda eğitim konusunda söz sahibi olabilecek noktaya getirmeyi hedefliyoruz.Bununla ilgili çalışmalarımız biz siyasiler olarak milletvekilleri olarakAnkara’da da takiplerimizi sıkı bir şekilde yapıyoruz. Burada da dediğim gibibütün kurumlarımız seferber olmuş durumda. Bu eğitim kurumlarımızı da özellikledevlete bağlı olanlarımızda da eğitimin istenilen seviyeye getirilmesi ve devametmesi konusunda istişare halindeyiz. İnşallah Kahramanmaraş eğitim anlamındagüzel günler görecek diyoruz.”

“HABİBEHANIMA TEŞEKKÜR EDERİZ”
KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu ise şunları: “Biz Büyükşehir GazetecilerCemiyeti olarak Kahramanmaraş’ın siyasetçilerini misafir ediyoruz ve etmeye dedevam ediyoruz. Bugünde Habibe Öçal Milletvekilimizi misafir ettik. Sayınvekilimizle Milli Eğitim Komisyonu Üyesi olduğu için eğitimle ilgiliistişarelerde bulunduk. Bu istişarelerin sonucunda Habibe Hanımdan aldığımızbilgiler doğrultusunda biz gelecekte Kahramanmaraş’ın eğitim seviyesinin dahada yukarılara çıkacağına inanıyoruz. Yeni Milli Eğitim Müdürümüz CemalYılmaz’ın da şehrimize gelmesiyle eğitimin daha üst noktalara çıkacağını ümitediyoruz. Tabii eğitimin yanında Habibe Hanımla siyasi gelişmelerle alakalıkarşılıklı fikir alışverişlerinde bulunduk. Kendisi ilçe belediye başkanadaylarının 17 Ocak yâda daha önce bir tarihte açıklanabileceğini ifade etti.Ayrıca kent basınının sorunlarını ve beklentilerini konuştuk. Kendisi kentbasınıyla iç içe olacağını ve bundan sonraki süreçte basınla ilgili daha fazlaziyaretler gerçekleştireceğini dile getirdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Cemiyetimizeyine ziyaretimize bekliyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15