ODA DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

Temsilcimiz Kahramanmaraşspor’la birlikte Spor-Toto İkinci lig kırmızı grupta mücadele eden Menemen Belediyespor isim değişikliğine gittiğini açıkladı.

ODA DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada “Kulüp ibaresindebulunan Belediyespor’un kaldırıldığını ve kulübün bundan sonraki süreçtekiisminin sadece Menemenspor olduğu” belirtildi.

Ligde Bugsaş’tan (BAK Spor)son ikinci isim değişikliğininolması sonrasında özellikle Belediyespor ibaresi kullanan kulüplerin yakınzamanda isim değişikliği modasına ayak uydurması söz konusu olabilir.Geçtiğimiz ay içerisinde Kahramanmaraşspor’un mücadele ettiği TFF 2. LigKırmızı Grup’ta mücadele eden Buğsaşspor’un ismi BAK Spor Kulübü olarakdeğiştirmişti. Ankara ekibi ligin 2. yarısında BAK spor Kulübü olarak mücadeleedecek. Bilindiği gibi Geçtiğimiz dönemlerde çıkan bir yasa ile de Belediyesporkulüplerinin sadece Amatör branşlarda isimi kullanabileceği söz konusuisimlerin Profesyonel faaliyet gösteren kulüplerden kaldırılması yönündeaçıklanmıştı. TFF.2. lig Kırmızı Grupta Kahramanmaraşspor’un rakibi olanBuğsaşspor’un ismi ''Bak Spor kulübü'' olarak değiştirildi. TFF.2. Kırmızı ligGrupta 17 puanla 15.sırada bulunan takımın yeni ismi’’ Başkent Akademi SporKulübü ‘’ olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından değiştirildi. MenemenBelediyespor’da ismini değiştirdi. (HABER:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15