Öğrenciler ''Affetme'' Günü İçin Harekete Geçti 

Mekke'nin fethinden sonra Hz. Muhammed'in kendisine düşmanlık eden herkesi affetmesi nedeniyle 11 Ocak gününün, Dünya Affetme Günü olarak ilan edilmesini isteyen Kahramanmaraş Türkiye Diyanet Vakfı kız öğrenci yurdu öğrencileri harekete geçti.

Öğrenciler ''Affetme'' Günü İçin Harekete Geçti 

Bu bağlamda Demokrasi meydanı, Kapalı Çarşı ve Ulu Cami meydanlarında broşür ve kitap ayracı dağıtarak vatandaşları bilgilendiren vakıf öğrencileri, etkinliği tüm Türkiye geneline yaymak istediklerini söyledi.

Önerileriyle ilgili olarak açıklama yapan Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Kız ögrenci Yurdu Yönetim Memuru Semanur Aslaner, ''Hz. Peygamber’in, kendisine eziyet eden, hakaret eden, işkence eden insanları affettiği günün miladî karşılığı olan 11 Ocak gününün “Dünya Affetme Günü” olarak tescillenmesini istiyoruz'' dedi.

Önce ülke sonra da dünya çapında tüm insanlığa 'affetmeyi' hatırlatmak istediklerini belirten Aslaner, ''Bugünde, küskünlüklerin barışması, davaların geri çekilmesi ve bunun bir sünnet ve ibadet şuuruyla topluma yayılmasını hedefliyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Öneriyle ilgili bir açıklama da TDV ögrencisi Şüheda Sena Değirmen'den geldi. "Aslında affetmek karşı taraf için yaptığımız bir iyilik değil, kendimiz içinde yapılmış olan bir iyiliktir." dedi. " Çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz inşallah" ifadelerine yer verdi.

Bu önerinin ise Kahramanmaraş'ta ilk olarak, Profesör Doktor Şaban Öz tarafından başlatılarak Türkiye'ye mal edilmek istendiği ve bu kapsamda çeşitli etkinliklerinde düzenlendiği belirtildi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane