Okay; “Hizmete Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz”

Sosyal, kültürel, fiziki ve teknik belediyecilik alanlarında yaptığı hizmetlerle 3,5 yılda önemli işlere imza atan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ekibi, Dulkadiroğlu’nun geçmişini gün yüzüne çıkarttığı gibi geleceğini de şekillendirmek için kolları sıvadı.

Okay; “Hizmete Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz”

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi Genel Müdürü Pınar Yüzbaşıoğlu, Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Faruk Aktemur, Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen ve Muhabir Ömer Faruk Salman, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Yeni dönemde gönüller imar ve ihya edeceklerini aktaran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, özellikle gençlere yönelik çok önemli yatırımları olduğunu dile getirdi. Başkan Okay, Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezini inşa ettiklerini dile getirerek devam eden gençlik yatırımlarını anlattı.

“Genç gönülleri ihya edeceğiz”

İlk döneminde sosyal ve kültürel belediyecilikte ilkleri gerçekleştiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ikinci döneminde gönül belediyeciliğiyle ön plana çıkacaklarını aktardı. Bu kapsamda gençlere yönelik birçok çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Okay, gençlik merkezi yatırımlarının devam edeceğini dile getirdi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş’a gelen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da vurguladığı Kahramanmaraş’ın en büyük Gençlik Merkezini hatırlatan Başkan Okay, benzer bir projenin de Gazipaşa mahallesinde yükseldiğini aktardı.

Bunun yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları inşa ettiklerini dile getiren Başkan Okay, gençlerin faydalanacağı spor tesislerini inşa ettiklerini hatırlattı.

“Turizminin can damarı bu konaklar olacak”

Yapımı devam eden tarihi sokak iyileştirme projesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Necati Okay, bu özel projenin tamamlandığında Kahramanmaraş turizminin can damarı olacağını söyledi. Divanlı mahallesinde Bahtiyar yokuşu olarak bilinen alanda tarihi sokak iyileştirme projesi başlatan Dulkadiroğlu Belediyesi, bölgede bulunan 17 konağı aslına uygun olarak restore ederek turizmin hizmetine kazandırmayı hedefliyor. Yapımı devam eden bu çalışmaları yerinde inceleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, çalışmaların özverili bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Sokakta yaşayan vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Okay, bu çalışmalar neticesinde bir dönemin gözdesi olan bu alanların yeniden aynı öneme kavuşacağını aktardı. Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi: “Şuanda 17 konağımızın restorasyon çalışması büyük bir hızla devam ediyor. Bitmiş olan binalarımız mevcuttur. Diğer binaların da tamamlanmasıyla bu bölgemizi Kahramanmaraş’ın turizmine kazandırmış olacağız. Biz bu bakımdan bu binaların yoğun ilgi göreceğini düşünüyoruz. Tarihi tescili bulunan bu güzel eserlerin turizmimizin temel taşını oluşturacağını düşünüyorum. Bölgemizde bulunan tescilli konakları bir bir restore ederek şehrimizin hizmetine sunacağız. İşin sonuna yaklaştık diye düşünüyorum. Kısa bir süre sonra bu güzel eserleri Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin beğenisine sunacağız.”

“Dulkadiroğlu’nu yeşil ve yaşanılabilir bir ilçe halinegetireceğiz”

Sosyal projelerle ilçesini farklı konularda donatan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’da mesire alanına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,“Yeşiltepe mahallesine kazandırdığı mesire alanıyla vatandaşın bir kez daha takdirini topladı. Bölgesinin en büyük eksiği olan mesire alanı konusunda çalışma yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, Kahramanmaraş’ın en büyük mesire alanını Dulkadiroğlu’na kazandırdı. İçerisinde çeşitli hayvanların doğal ortamda barına bileceği alanların da oluşturulduğu mesire alanına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Söz verdiğimiz sosyal tesis projelerini bir bir hayata geçiriyoruz. 13 tesisten sadece ikisinin proje aşamasında. Yusufhacılı, Dereli, Şerefoğlu ve Peynirdere mahallelerine yapılan sosyal tesisleri hizmete açtık. Bölgemizin önemli bir eksiği olan sosyal tesis konusunda çok ciddi ve güzel çalışmalar yapıyoruz. Yapımını tamamladığımız sosyal tesislerimizi hizmete açtık. Şuan yapımı devam eden tesislerimiz var. Şu aşamada toplamda 13 tesisi hizmete kazandırmış olacağız. Bazı mahallelerimizde bulunan ve kullanılmayan okullarımız ile ilgili de milli eğitim müdürlüğümüzle ortak çalışma yapıyoruz. Biz bu alanları sosyal tesis olarak düzenleyerek vatandaşımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Dulkadiroğlu’nun tüm bölgelerinde sosyal tesislerin bulunması arzusundayız. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir.”

“Kültürel değerlerimizi gelecek nesillere en doğru şekilde aktarıyoruz”

“Türk İslam medeniyetinin coğrafyamızdaki varlığı, kimliğimizin ve geleceğimizin teminatı olarak yükselmektedir. Tarih boyunca aşiretler, beylikler, devletler ve imparatorluklar kurmuş olan atalarımız sadece askeri ve siyasi varlık göstermekle kalmamış aynı zamanda evrensel kültüre önemli katkılar sunmuşlardır. Buradan hareketle, toplumun sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını öne alan bir gelişim modelini benimsemekteyiz. İmar çalışmalarımızı bina ve arazi çerçevesinden çıkartıp gönüllerin ve yüreklerin yeniden inşaatına odaklanmaktayız. Mutfak Müzesi ve Somut Olmayan Kültürel Değerler müzesinin yanı sıra gelecek nesillere armağan etmek üzere birçok kültürel projeye imza atıyoruz. Bu projelerin başında Bahtiyar Yokuşu projesi gelmektedir.”

“Gençlik merkezleri dolup taşıyor”

“Göreve geldiğimiz günden bu yana gençlere yönelik önemli çalışmalara imza attık. Gerek spor tesisleri gerekse de eğitim alanlarına çok büyük önem verdik. Geleceğe yönelik planladığımız tüm yatırımlarımızda gençlerimizi ayrı bir önem gösterdik. Bu nedenle Kahramanmaraş’ın ve bölgenin en büyük gençlik merkezini tamamlayarak hizmete açtık. Şuanda bu tesisimizde kış ayları olmasına rağmen yaklaşık 700 gencimiz çeşitli kurslara katılmaktalar. Bunun yanı sıra Gazipaşa mahallemize de büyük bir gençlik merkezi ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı ön görerek bölgeye büyük bir gençlik merkezi inşa etmek için çalışma başlattık. Bu çalışma neticesinde gençlik merkezimizin inşasına başladık ve kaba inşaatını yüzde 99 oranında tamamladık. Bu bölgede yaşayan gençlerimizin hoşça vakit geçireceği, ders çalışacağı ve geleceklerini teminat altına alacak faaliyetlere imza atacakları güzel bir mekanı burada oluşturacağız” ifadelerini kullandı. (HABER FOTO: İLKER YİYEN - ÖMER FARUK SALMAN)

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane