ÖKSÜZ, '12 ŞUBAT, BİR VAROLUŞ HİKAYESİDİR'

KAHRAMANMARAŞ’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU’NUN 98. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE KAHRAMANMARAŞ TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANI M. HANİFİ ÖKSÜZ BİR KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.

ÖKSÜZ, '12 ŞUBAT, BİR VAROLUŞ HİKAYESİDİR'

Öksüz mesajında, ‘’Kahraman Milletimizin, kadın, erkek,genç, yaşlı, her kesiminin katıldığı 12 Şubat milli mücadelesi, tarihimizeşanlı bir destan olarak geçen bir varoluş hikayesidir.

Bu milli mücadeleyi veren Kahraman şehrimizin yüce insanları,yüreğinde Allah ve vatan aşkıyla düşmana karşı öyle bir duruş sergilemiştir ki,bütün dünyanın takdirine mazhar olmuştur.

Sütçü İmam’ın, Arslan Bey’in, Çuhadar Ali’nin, SenemAyşe’nin, Abdal Halil Ağaların vatansever torunları, dün olduğu gibi bugün demilli iradeye sahip çıkarak 12 Şubat ruhunu, 15 Temmuz hain darbe girişimindeyeniden tecelli ettirerek, Türkiye’nin aydınlık yarınlarına yeni bir kapıaçmıştır.

12 Şubat 1920’de olduğu gibi, bu topraklarda yaşayan,Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdi, 15 Temmuz saldırısı karşısında vatana sahipçıkmayı bilmiştir.

Bu inanç ve aşkla, Yüce Türk Milleti, bugün de, yarın dadestan yazmaya, birliğini ve beraberliğini derinleştirerek istiklale yürümeyedevam edecektir.  

Bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak ülkemizinzenginleşmesi, milli hedeflerine kavuşması için yatırımlarımıza, üretmeye, işve aş sağlamaya, işçisinden patronuna vatanımız için ter dökmeye devamedeceğiz.

Fransız bayrağı kaledeyken Cuma namazı kılınmaz diyerekFransız işgaline karşı tek yürek olan İstiklal Madalyalı Kahramanmaraş, bugün çalışkanlığıyla,dürüstlüğüyle, ekonomide, sanayileşmede kahramanlık hikayeleri yazmaya devam etmektedir.

Budüşüncelerle, tüm Kahramanmaraş halkımızın Kurtuluş Bayramını kutluyor, butopraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canlarıpahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkolmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha hürmet,minnet ve şükranla anıyorum’’ dedi.  (HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17