ONİKİŞUBAT'A HİZMET İÇİN ADAY OLDUM

2019 yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, partilerin aday adaylığı sürecinin başlamasıyla siyasetin gündemi bir hayli yoğun olmaya başladı. İş Adamı İmdat Tufan, Onikişubat Belediyesi için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

ONİKİŞUBAT'A HİZMET İÇİN ADAY OLDUM

İş Adamı, İmdat Tufan bu görevin kendilerine verilmesihalinde şehrin en uç noktalarına kadar ulaşıp vatandaşlar ile bir araya gelipsevgi saygı, samimiyet,  çalışma azmi vegayreti ile vatandaşlara hizmet edeceğini söyledi.

“BU DAVAYA HİZMETETMEKTEN ŞEREF DUYUYORUM”

Şehre hizmet etme maksadıyla, birbirinden değerli isimlerinaday adaylığı müracaatında bulunduklarını belirten Tufan, “Şahsım da bu güzelilçenin milliyetçi ve muhafazakâr geleneğinden gelen köklü ve bölgede sözsahibi ailelerinden Tufan ailesine mensup, ailenin temsilcilik göreviniüstlenmiş, AK Partiye gönül vermiş bir nefer olarak bu davaya hizmet etmektenşeref duyan bir kardeşinizim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleriçin belirlediği kriterleri göz önüne alındığında liyakat sahibi, vatandaş ilemuhabbet içerisinde olan, samimiyetle hayat tarzını yaşayan, hesabi değil hasbidavranabilen klişelerin bu süreçte yol arkadaşı olarak belirtmesi üzerine,Cumhurbaşkanımıza ve teşkilatımıza yol arkadaşı olmak maksadı ile çevremizdebulanan hemşerilerimizden görüşlerini alarak Onikişubat Belediye Başkanlığıiçin aday adayı olma kararı aldım. Onikişubat ilçemiz 2013 yılında çıkanBüyükşehir yasası ile köyleri mahalle dönüşmesi sonucu, merkez kırsalmahallerin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Bu birleşme sonucunda 408 binnüfus, 136 mahalle ve yaklaşık 220 bin seçmenden oluşan kırsal ile metropolünbirleştiği, akarsu baraj gölü, kaplıca ve tarih turizmini içinde barındıranmerkezde fabrika ve sanayi kırsalda ise balıkçılık, hayvancılık ve tarımfaaliyetlerinin yürütüldüğü güzide bir merkez ilçemizdir” dedi.


“GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZEKATIP ÇALIŞACAĞIZ”

Belediye başkanı olması halinde yapacağı icraatları anlatanTufan, “Bu görev bize verilirse şehrimizin en uç noktalarına kadar ulaşıpvatandaşlarımız ile bir araya gelip sevgimizi, saygımızı, samimiyetimizi veçalışma azim ve gayretimizin kararlığını gençlik enerjimizi kullanarak,vatandaşlarımız ile bire bir temas kurarak, partimize ve şahsımıza oyisteyeceğiz. Burada asıl hedefimiz AK Parti seçmenin dışında kalan, başkapartilere gönül vermiş insanlarımıza ulaşarak, onlarında kalbinde yer edip sonseçimde alınan oy oranın üzerinde bir oyla belediye başkanı seçilmektir. Asılişimiz belediye başkanı seçildikten sonra gecemizi gündüzümüze katıp belediyebaşkanlığını temsil makamı olmaktan çıkaracağız. Çalışan, odasında oturupbeklemeyen, yapılan işleri bire bir takip eden bir belediye başkanlığısergileyeceğiz. Belediyemizin her kademesine liyakat sahibi kişilergörevlendirerek, minimum enerji, minimum harcama, minimum iş gücü maksimumfayda sağlama yolunda sıfır israf politikası ile hareket ederek 1 TL’nin bilehesabını yaparak birlikte başarıya ulaşacağız. Yapılan harcamaların hesabınısoracağız, yaptığımız harcamalar ile ilgili halkımıza hesap vererek şeffaf birOnikişubat oluşturacağız. Belediyemizde denk bütçe oluşturarak belediyemizikendine yeter bir belediye haline getireceğiz. Dışarıdan herhangi bir krediyeihtiyaç duymadan kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir bütçe politikasıoluşturacağız. İş makinesi ve araç gereç parkurunun genişleterek, kiralamahizmetlerine son vereceğiz. Çalışanlarımızı hakkaniyet ile çalıştırıp,haklarını korurken, işlerini en iyi şekilde yapmaları, mesailerini en iyişekilde tamamlamaları için gereken desteği verip takibini yapacağız”ifadelerini kullandı.

“MAHALLE KÜLTÜRÜNÜYENİDEN BAŞLATACAĞIZ”

Tarım ve hayvancılık ilgili Onikişubat’ımızı zenginhazinlerini harekete geçirecek projeler ile köyden kente zorunlu göçün önünegeçip insanlara doğup büyüdükleri yerde yaşama iş imkânı sunmuş ve üretimiarttırmış olacağız diyen Tufan, Kentsel dönüşüm konusunda da şehrimizin derintarihinden kaynaklı olarak acil ve öncelikli konuların başında geldiğinibilmekteyiz. Cumhurbaşkanımızın ’da belirttiği üzere yatay mimariyi oluşturarakmahalle kültürünü yeniden başlatacak adımlar atacağız. Bu bir bayrak yarışıdır.Bizden önce emek vermiş belediye başkanlarımız da, hürmetle anarak, bayrağıdaha yükseklere çıkaracağımız dair sözümüz söz olsun” açıklamalarında bulunaraksözlerine son verdi.

HABER: YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15