Onikişubat belediyesi hem bedenleri hem gönülleri ısıttı!

Sosyal Belediyeciliğin yanı sıra Gönül belediyeciliğinde de ihtiyaç sahiplerinin yanında olan her zaman Eğitimin her kademesinde öğrencilerin yanında olan Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, ‘Gönülleri Isıtıyoruz’ projesi kapsamında Kahramanmaraş Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencileri sevindirdi.

Onikişubat belediyesi hem bedenleri hem gönülleri ısıttı!

Hayata geçirdiği birbirinden güzel projelerle öğrencilerin her zaman yanında olan Onikişubat Belediyesi, tesislerinin kapısını öğrencilere sonuna kadar açmasının yanı sıra eğitimlerine destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Onikişubat Belediyesi tarafından başlatılan “Gönülleri Isıtıyoruz” projesi hız kesmeden devam ediyor. Onikişubat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında bu kez ise Kahramanmaraş Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki erkek öğrenciler mutlu edildi.

“VEREN EL ALAN ELDEN ELDEN ÜSTÜNDÜR”

Kahramanmaraş Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Gündoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı programda, Gündoğan “Devletimizin şefkatini ülkemizin her yerinde ve daima hissettirdiği bu günleri sürekli anacağız. Merkezimiz öğrencilerine yapılan bu jest için şahsım, personelim ve öğrencilerim adına teşekkürlerimi sunarım. Veren el alan elden elden üstündür cümlesi atalarımızdan bizlere miras kalmış bir söz olup Türk milletinin genlerine işlemiş, her ortam ve imkan dahilinde millet olarak yardımlaşma ve dayanışmayı sevmiş, toplum olarak ise vicdanlı insaları el üstünde tutmuşuzdur. Bundan sonra da el üstünde tutmaya devam edeceğiz. Bu etkinliğin oluşumunda emeği geçen, başta Onikişubat Kaymakamımıza, Onikişubat Belediye Başkanımıza, LCW firmasına, hayırsever insanlara ve diğer kurumlara gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“BU KIŞ DA SİZLERİ ÜŞÜTMEYECEĞİZ İNŞALLAH”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, kış ayında öğrencileri üşütmemek amacıyla çalışma yaptıklarını belirterek, “Onikişubat Belediyemizin seçilmiş Gençlik Komisyonu ile beraber sizleri ziyarete geldik. Sizler, bu ülkenin geleceğisiniz. Geleceğini inşa edecek, bu ülkeyi çok daha iyi noktalara taşıyacak yeni nesillersiniz. Her sene mümkün mertebe sizleri ziyaret ediyoruz, ‘Bu kış da sizleri üşütmeyeceğiz İnşallah’ diyoruz ama bu yetmez. Bu işin sadece maddi tarafı. Bir de değer yargıları ve manevi tarafı var. O manevi ve değer yargılarıyla ilgili tarafını İl Müftülüğümüz, sizlerle beraber olarak ahilik adabını, iyi esnaf olmayı, dürüst esnaf olmayı, yaratıcı esnaf olmayı sizlere öğretecekler. Sizler de hem alanınızda iyi olacaksınız hem de esnaflığın çok önemli tarafı olan o ahilik adabını, dürüst esnaf olmayı böylelikle öğreneceksiniz” ifadelerini kullandı.

“SANAYİDE ÜRETİM VAR OLDUKÇA  BU ÜLKE ÜRETMEYE DEVAM EDECEK”

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Sitesi’ni gezdiğinde mutlu olduğunu anlatan Başkan Mahçiçek, üretimin önemine dikkat çekerek, “Sanayiyi gezdiğimiz çok mutlu oluyoruz, bakıyoruz ki bu sanayide üretim var, bu ülke üretiyor. Sanayideki üretimler bu ülkenin yurt dışına satılıyor. Bu ülkeye katma değer kazandırıyor, döviz kazandırıyor. Sanayiyi gezdiğimizde bunları gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz. Sizler de İnşallah alanınızın en iyisi olarak hangi alanda çalışıyorsanız daha iyi noktalara ulaşarak bu ülkeye katkı sağlayacaksınız. Bu ülkenin ekonomisine, geleceğine değer katacaksınız ve İnşallah gelecekte de çok güzel, çok mutlu aileler kuracaksınız. Sizler de çocuklarınızı en iyi şartlarda okutmak için gayret göstereceksiniz. Hiçbir arkadaşımız, ortaokuldan ya da liseden sonra okuyamadık diye endişe etmesin. Rızkı Allah taksim ediyor, biz değil. Biz biliyoruz ki helalinden kazanan insanlar bu ülkenin en değerli insanıdır. Biz biliyoruz ki bu ülkenin esnafları birinci sınıf insanlardır. Çünkü onlar kazandıkları parayı biraz daha fazla kazanırlarsa hayır yerlerine harcarlar. Biz biliyoruz ki onlar biraz daha kazanırsa fakir fukara ile paylaşırlar, camilere ve okullara verirler. Yani bu ülkenin esnaf camiasından hiçbir zaman bu ülkeye zarar verecek kişi olmamıştır, olmaz da. Milletine, ülkesine, bayrağına sahip çıkacak çok güzel nesillerdir insanlarımız bizim. Siz de bu ülkenin gelecekteki esnafları olacaksınız” şeklinde konuştu.

“ALIN TERİNDEN DAHA DEĞERLİ HİÇBİR ŞEY YOKTUR”

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise alın terinin önemine dikkat çekerek, “Ülkemizin en büyük gücü insan kaynağımızdır ama bu insan gücünün bir güç ve değer olabilmesi için bu güçleri iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Hem bilimde, sanatta, teknolojide kendisini iyi yetiştirecek, işini iyi yapacak insanlar yetiştireceğiz hem de ahlaklı insanlar yetiştireceğiz. Bu yüzden mesleki eğitim çok önemli ve değerlidir. Üreten, çalışan ve alın teriyle geçimini kazanan insanlar bütün değerlerin üzerinde bir değere sahipler. Alın terinden daha değerli hiçbir şey yoktur. Biz ne olursak olalım yaptığımız işi en iyi yapanlardan olalım. Hepimizin bir ideali vardır, kaymak olmak gibi doktor olmak gibi. Ne olursak olalım, çiftçilik yapacaksak çiftçiliğin en iyisini, en dürüstünü ve en ahlaklısını yapacağız. Hayvancılık yapacaksak bu işin en iyisini yapacağız. Kaportacılık yapacaksak, elektrikçilik yapacaklar bu işin en iyisini yapacağız. Emin olun Allah herkese bir şekilde rızık vermiştir. Bize düşen sadece bu rızkı kazanmak için çaba harcayıp kendimizi iyi yetiştirmektir. Öyle esnaflarımız, öyle iş yeri sahiplerimiz var ki aklınızdan geçen çok büyük meslek gruplarından daha fazla para kazanıyorlar. Amaç para kazanmak değil, yaptığımız işi en iyi ve en ahlaklı şekilde yapan insanlar olmak gerekiyor. Bu yüzden, mesleki eğitim merkezlerimiz, çıraklık eğitim merkezlerimiz bizim gözümüzde çok değerli merkezlerdir” ifadelerini kullandı. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15