Onikişubat Belediyesi Öğrencilerin Kültürünü Yarıştıracak

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini, doğru bilgiyi seçebilmeleri ve centilmence rekabet edebilmelerini geliştirmek, kendilerine güvenmelerini sağlamak amacıyla gerçekleşen Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması düzenliyor.

Onikişubat Belediyesi Öğrencilerin Kültürünü Yarıştıracak

Maraş Tarihi, Coğrafya, El Sanatları, Sanat Tarihive Turizm, Yemek Kültürü, Spor Müzik, Şairler ve Yazarlar gibi 7 dalda konulardansorular sorulacağı yarışmaya 9. ve 10. sınıf öğrencileri katılacak.50 Lisenin katılımıylagerçekleşecek Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında okullar 5’ergruplara ayrılarak yarışacak. Toplamda 10 grubun yer aldığı yarışmada hergruptan seçilen toplamda 4 okul finale yükselip yarışmaya hak kazanacak.

Yarışmalar kapsamındailk tur 6 Aralık 2018 Perşembe günü saat 10.00 ile 14.00 arasında 15 TemmuzŞehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşecek.

Elemeler neticesinde yarıfinalde yer alacak okullar 21 Aralık 2018 Cuma günü bilgileriniyarıştırmalarının ardından finale yükselmeye hak kazanacak.

27 Aralık Perşembe günü saat 14.00’te, Mehmet AkifErsoy Kültür Merkezi’nde final gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17