ONİKİŞUBAT'TA CAMİLER ÇOCUK AÇTI

Onikişubat Belediyesi ve Müftülüğü çocuklara camileri sevdirmek ve yaz tatilinde açılacak olan Kur’an Kurslarına yönlendirmek amacıyla Abdülhamit Han Camii’nde bir etkinlik düzenledi.

ONİKİŞUBAT'TA CAMİLER ÇOCUK AÇTI

“Onikişubat’ta Camiler Çocuk Açtı” adı verilen etkinlikteAbdülhamithan Camii bahçesinde çocuklar için şişme oyun alanları kuruldu.


Çocuk ve ailelerinin katıldığı etkinlikte konuşma yapanOnikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, etkinliğin amacından bahsederek,şu ifadelere yer verdi.


“ Değerli aile büyüklerimiz, inanıyorum ki buçocuklarımız Allah kelamını okudukça, hep beraber geleceğimizi kurtarmışolacağız inşallah. Çocuklarımız gelecekte manevi dünyaları zengin, ahlakseviyeleri yüksek olacak ve kuracakları ailelerle beraber bu ülke çok daha iyinoktalara taşınacaktır. Sosyal yapı ve aile bütünlüğü olarak çok dahasarsılmaz, güçlü bir hale geleceğiz. İlk defa bugün bu programın sonunda bütünçocuklarımıza çam sakızı çoban armağanı kabilinde, küçük hediyelerimiz olacak.Ayrıca siz aile büyüklerimize de böyle güzel çocuklar yetiştirdiğiniz içinkabul buyurursanız sizlere de hediyelerimiz olacak. Allah sizlerden razı olsun.Bu evlatlarımızla birlikte sizler bu ülkeye çok önemli değerler katacaksınızdiye temenni ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”


Program sonunda çocuklara rüzgârgülü ve oyuncaklar hediyeedildi.

Ayrıca hafız çocukların annelerinin de Anneler Gününüanma sebebiyle, Başkan Mahçiçek, annelere mutfak önlüğü ve şal hediye etti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15