ONİKİŞUBAT YENİ BİR HİZMETE DAHA KAVUŞTU

Onikişubat Belediyesi vatandaşa daha kaliteli, temiz ve hijyen bir çevre kurmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek vatandaşa daha düzenli bir alışveriş ortamı sunmak amacıyla Binevler Kapalı Pazar Yeri açılışını gerçekleştirdi.

ONİKİŞUBAT YENİ BİR HİZMETE DAHA KAVUŞTU

Açılış AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri AhmetÖzdemir, İmran Kılıç, Habibe Öçal, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Kadın Kolları Başkanı BanuPakdil, Gençlik Kolları Başkanı Cemil Tuğrul Özdöşemeci, teşkilat üyeleri, muhtarlarve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.


Göreve geldiği günden bu yana yeni bir Onikişubatinşa eden Başkan Mahçiçek açılışta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.


“Bugünburalarda oturan kardeşlerimizin daha rahat bir ortamda alışveriş imkânınıtemin etmek maksadı ile modern bir kapalı Pazar yeri inşa ettik. Binevlermahallemiz ve yakın komşu mahallelerimizde alışveriş yapan kardeşlerimizyolların ortasında, yağmurun altında alışveriş yapmak zorunda kalıyorlardı. Heminsanlarımız hem de pazarcı esnafımız çok rahat alışveriş ortamı bulamıyorlardı.Şimdi daha güzel bir atmosferde, daha güzel bir mekânda hem alışveriş yapankardeşlerimiz hem de o alışverişe vesile olan pazarcı kardeşlerimiz güzel bir ortamdaalışverişlerini tamamlayabilecekler.


BinevlerMahallemize 507 Milyon TL kilit parke, 503 Milyon TL Asfalt Çalışması yapmış,480 sitemize de fitness takımları yerleştirmişiz. Sadece Binevler Kapalı PazarYerimizin dükkânlar ile birlikte maliyeti 2,5 Milyon. Bunların toplamında 4milyon 700 Bin TL’lik Binevler Mahallemize yatırım yapmışız.


BinevlerMahallemizde bulunan kardeşlerimizde ülkemize fayda sağlayacak, hizmet edenyönetimlerin her zaman yanında olmuştur. Dolayısıyla bu hizmetleri fazlasıylahak etmiş mahallelerimizden birisidir. Onikişubat ilçemizi daha yaşanılabilirkılmak için hizmetlerimiz daha da artarak devam edecek, Belediye olarakmilletvekillerimizle birlikte çok daha iyi şartlar sunacağız.


Buülke büyük bir ülke değerli kardeşlerim. Bu ülkeye dışarıdan ve içeridenmüdahale etmeye çalışıyorlar. Ama bu müdahaleleri bu millet Allah’ın yardımıylahep beraber yıkacaktır. Onlara fırsat vermeyeceğiz inşallah. Bu ülke bütündünyadaki mazlum ülkeleri koruyacak ve kollayacak inşallah.


Bugünbizlerle beraber olan kıymetli vatandaşlarımıza, milletvekillerimize,teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Pazar Yerimiz Binevler Mahallesi olmaküzere bütün hemşehrilerimize hayırlı olsun, güzel hizmetlere vesile olsun.”


AK Parti Milletvekili Habibe Öçal açılışta yapmışolduğu konuşmada Binevler Semt Pazarının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek,bu tarz tesislerin Kahramanmaraş’ın büyümesine vesile olduğunu belirtti. Ayrıcasosyal belediyecilik anlayışının geliştiğini vurgulayan Öçal, devletinimkânlarını halkla buluşturmak için yerel yönetimler ve milletvekilleri olarakellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Öçal Kahramanmaraş’ın marka şehir,Türkiye’nin en önde ve gözde şehir olma noktasında yükseleceğini umut ettiğinisöyledi. Konuşmasında yaptığı hizmetlerden dolayı Onikişubat Belediye BaşkanıHanefi Mahçiçek’e teşekkür eden Öçal, sosyal belediyecilik anlayışının şehrekazandırılması konusunda önemli bir etken olduğunu belirterek, takdir etti.


Açılışta bir diğer konuşmacı olan AK PartiKahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç da “Pazaryerimiz hayırlara vesile olsun. Bu emek ve çabalarından dolayı BelediyeBaşkanımız Hanefi Mahçiçek ağabeyimizi de kutluyor ve tebrik ediyorum. Böylefaydalı yapıların devamını diliyoruz. Pazar yerimizin etrafına asılan afişlerigördüğümüz zaman Hanefi Mahçiçek Başkanımızın ilçemize ve şehrimize yapmışolduğu hizmetler sayılamayacak kadar çok ve önemli olduğunu görüyoruz. Vevatandaşlarımız da bu hizmeti fazlasıyla hak etmektedir. Bizlerin deanlayışında halka hizmet Hakk’a hizmet düşünce bulunmaktadır.


BuPazar yerimiz yaz ve kış şartlarına uygun bir şekilde inşa edildi.İnsanlarımızın daha kaliteli ve hijyen bir ortamda alışveriş yapmasınısağlayacaktır. Sayın Başkanımıza böyle bir yapıyı bizlere kazandırdığı içinteşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinikullandı.

Son olarak açılış konuşmasını yapan AK PartiKahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir vatandaşları selamlayarak şu ifadelerikullandı.

“BugünOnikişubat Belediyemizin çok kıymetli bir hizmeti ile daha birlikteyiz.Öncelikle Başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek Beyefendiye verdiği emeklerdendolayı teşekkür ediyorum. Bir yere yaptığın hizmetin anlamlı olması, oradakivatandaşın beklentisinin karşılığı olmalıdır. Bu yüzden Başkanımız HanefiMahçiçek’in hizmetlerini önemsiyorum. Ne yaparsanız yapın vatandaşınihtiyaçlarını karşılayacak hizmet yaparsanız, bu çok anlamlı olur. Bu bölgedede Pazar yeri ihtiyacını muhtarımız ve mahallelimiz başkanımıza iletmişti.Başkanımız bu talebe kayıtsız kalmayarak, böyle güzel bir hizmeti mahallelimizesundu. AK Parti belediyeciliğinde artık yol, kanalizasyon yaparak vatandaşımemnun edemezsiniz. Çünkü vatandaşımız bunu asli görevimiz olarak düşünür.

Artıkvatandaşın hayatına dokunacak hizmetler yapmamız lazım. Vatandaşı evindeotururken, dışarı çıktığında alışverişini yaparken mutlu edecek hizmetleryapmamız lazım. Bunu da en iyi vatandaşın beklentisini sorarakanlayabilirsiniz. Bu hem sizin onlarla iyi bir diyalog kurmanızı hem de onlarınbeklentisini karşılamanızı sağlar.

AKParti belediyeciliğinin en önemli göstergesi vatandaş odaklı hizmetsağlamaktır. Başkanımız da bugün bunu fazlasıyla yapıyor. Kendisine çokteşekkür ediyoruz. Pazar günü de Sosyal Etkinlik Merkezlerinde eğitim alıpüniversite sınavında başarılı olan öğrencilerle bir kahvaltımız olacak. Buradanda anlaşılıyor ki, Onikişubat Belediyesi sadece Pazar yeri, bisiklet yolu veyol yapmakla değil, aynı zamanda çocuklarımızın geleceğinin inşasına da katkıdabulunmuş. Sosyal belediyecilikte tam anlamıyla budur. Belediye Başkanımızateşekkür ediyor, önemli projelerinin devamını diliyorum.”

Binevler Kapalı Pazar Yeri açılışının ardından AKParti Kahramanmaraş Milletvekilleri ve Onikişubat Belediye Başkanı HanefiMahçiçek pazarcı esnaflar ve vatandaşlarla bir arayagelerek, teker teker sohbet etti. Ayrıca vatandaşlara Onikişubat Belediyesitarafından tekerlekli Pazar çantası hediye edildi.Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17