Organ Nakli Haftasında Şahbazlı'dan Örnek Davranış

Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Öğrenci Temsilcisi, İNDEX Derneği Kahramanmaraş temsilcisi, Dünya Azerbaycanlılar Kültür Merkezi Ekspertiz Kurul Üyesi, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi ile özel danışma statüsünde olan Evrensel Barış Federasyonu Barış Elçisi Tural ŞAHBAZLI 3-9 Kasım Organ Nakli Haftasında Örnek Davranış sergiledi.

Organ Nakli Haftasında Şahbazlı'dan Örnek Davranış

Kahramanmaraş’ta Azerbaycan’ıngururu Tural Şahbazlı sosyal medyada Ömer Faruk A. Adlı arkadaşınınpaylaşımında gördüğü “.....200 binde bir görülen hastalığınpençesindeki genç kardeşimizin "medet" sesine kayıtsız kalmayalım veyayalım.” sözlerine kayıtsız kalmayarak İzmir iline giderek Gönüllüolarak Organ Bağışçısı olmak için başvuruda bulundu.

2018 Yılının Haziran ayından itibaren KaraciğerSirozu teşhisi ile hastanede yatmakta olan S. T (38) şahsa Gönüllü olarakKaraciğer Bağışçısı olmak için İzmir iline giden Şahbazlı sosyal medyahesabında şu ifadelere yer verdi. “ÇokDeğer verdiğim bir üstadımızın paylaşımında gördüm. Kayıtsız kalamazdım. Evetbelki büyük bir ameliyat ve çok zor alınacak bir karar, fakat güzel, hayırlıbir karar, hediyelerin en güzeli. Canından can katmak derler ya işte o. Bugüntahliller için geldik. İnşallah olumlu sonuçlanır. Çevremdeki tüm dostlarımaOrgan Bağışçısı olmak için çağrı yapıyorum. 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası KutluOlsun”

Bu duyarlı haraketinden dolayı bizlerde Şahbazlı’yateşekkür ediyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15