ORMANLARI HIZLI MÜDAHALE KURTARIYOR!

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü yangına ilk müdahale binası açılışını basın mensupları ve protokol katılımı ile gerçekleştirdi. Bina açılışı sonrasında ise Kapıçam Mesire alanında orman yangın tatbikatı düzenledi.

ORMANLARI HIZLI MÜDAHALE KURTARIYOR!

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarıyla hemhavadan hem de karadan teknolojinin son imkanlarını kullanarak mücadele ediyor.520 işçi, 49 arazöz, 18 su tankeri, 29 ilk müdahale aracı, 8 dozer, 5 greyderve 5 treylerin kara gücünden oluşan ekip oluşabilecek yangınlar için hazırbekletiliyor.


Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan hazırlıklar sonrasıorman yangınlarına nasıl müdahale edildiğini anlatan bir de tatbikatgerçekleştirdi. Orman yangını tatbikatı gerçeği aratmazken, helikopter içi doluhavuzdan su alarak yangını çıktığı bölgeye bıraktı. Karadan ise arazözler veorman yangın işçileri yangına kısa sürede müdahale etti.


Tatbikata katılan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı ÖmerOruç Bilal Debgici, ''Kahramanmaraş ağaçlandırılıyor ve bir ağacın ne kadarsürede büyüdüğünü görüyoruz belki bir ömürden daha fazla sürüyor. Maalesefdikkatsizlik ve kasti yapılan bazı yanlışlar çok büyük yanlışlara nedenolabiliyor. Bunun da önüne geçmek adına OGM’nin tüm yurtta başlatmış olduğukoruyucu önlemler hat safhada. Bunu da hep birlikte yakından takipediyoruz. 


Şükür ki şehrimizde bu yıl çokkayda değer bir yangın gerçekleşmedi'' dedi.


Yangına müdahale de kullanılan araç gereçler hakkındabilgiler veren Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, “Yangın olduğunda çokgüçlü bir yer ve hava ekibimiz var. 520 işçi 59 adet arazöz, 18 adet sutankeri, 29 tane yangın söndürme ilk müdahale aracı, 8 adet dozer, 5 adetgreyderimiz mevcut. Bununla birlikte iki adet yangın söndürme helikopteri ileyangınlara son teknoloji ile müdahale ediyoruz'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13