ÖZDEMİR'DEN KANUN TEKLİFİ!

Sinema ve Televizyon yayıncılığı ile alakalı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, 9 Ocak Çarşamba günü TBMM’ye kanun teklifi sunacak.

ÖZDEMİR'DEN KANUN TEKLİFİ!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yoğun bütçe görüşmesi sonrası 1 haftalık tatile girmesi nedeniyle memleketine gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, vatandaşlar ile bir araya geldi. İl başkanlığında saat 14:00-17:00 saatleri arasında vatandaşları ile bir araya gelen Özdemir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş il başkanlığımızda vatandaşlarımızı dinliyoruz. İki gün önce de Dulkadiroğlu ilçe başkanlığımızda vatandaşlarımızı dinlemiştik. TBMM’de Bütçe görüşmeleri vardı.  Bütçe görüşmelerinin ardından 10 hafta tatil oldu. Bizde bu tatil döneminde, hemşerilerimiz ile birlikte olmak ve onların sorunlarını dinlemek istedik” dedi

Özdemir konuşmasına şöyle devam etti: “ Salı günü TBMM çalışmaya başlayacak. Çarşamba günü benimde içinde bulunduğum komisyonun bir kanun teklifi olacak. Sineme ve televizyon yayıncılığı ile ilgili. Hem sineme salonlarının hem de film yapımcılarının gündeme getirildiği bir teklif olacak. Çarşamba günü komisyondan geçerse aynı gün meclis gündemine gelecek. Daha sonra Kahramanmaraş’a dönerek yerel seçim çalışmalarına katılacağız” 

ADAYLAR 19 ŞUBAT’A KADAR AÇIKLANIR

Yerel seçim takvimi hakkında sorulan bir soruya da cevap veren Özdemir: “19 Şubat listelerin Yüksek Seçim Kuruluna verilme tarihi. Ama genelde adaylar seçimden 1 ay öncesine kadar ki zamanda belli olur. Çünkü YSK’ya verilmeden önce listelerde eksik olan varsa, onların eksikliklerinin giderilmesi ile ilgili bir zaman olması gerekir. Net olmamak ile birlikte 15 Ocak’a kadar bütün adayların açıklanacağını düşünüyorum”

HABER-FOTO: MELİHA KÜÇÜKÖNDER


Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15