ÖZDEMİR, KMBGC HEYETİNİ AĞIRLADI

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) makamında ziyaret etti.

ÖZDEMİR, KMBGC HEYETİNİ AĞIRLADI

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ArslanDeveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmaküzere Ankara’ya çıkarma yaptı. İlk olarak TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKParti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i ziyaret eden KMBGCheyetinin sonraki durağı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemiroldu. KMBGC heyeti, gerek geçmişte AK Parti İl Başkanlığı gerekse de milletvekilliğigörevlerinde mütevaziliği kişiliği, adaletli tutumu ve dik duruşuyla bütünKahramanmaraş halkının sevgisini kazanan AK Parti Kahramanmaraş MilletvekiliAhmet Özdemir’e ziyaret gerçekleştirdi. Gerek ülke gerekse de yerel siyasettekiaktifliğiyle dikkatleri üzerine çeken Özdemir, ziyaretten duyduğu memnuniyetidile getirirken, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ArslanDeveboynu ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

“TOPLUMDA KARŞILIĞIOLAN ADAYLARLA YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyaret sonrası gündem hakkında açıklamalarda bulunan AKParti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, yerel seçimlerde AK Parti’ninaradığı belediye başkanı profilini açıklandı. Özdemir, “Cumhurbaşkanımızınseçim dönemi başlamadan önce söylediği bir şey vardı, ‘Toplumda kesinliklekarşılığı olan adaylarla yola devam edeceğiz’ demişti. İkincisi de, ‘Tartışmayameydan vermeyecek belediyeciliği çok iyi bilen, teknik insanlar olacak’demişti. Yani ismi üzerinde tartışmaya meydan vermemesi, toplumda kabulüanlamına gelir veya donanımıyla kısa zamanda kabul edilecek anlamına gelir.Burada yapmak istediğimiz, belediyecilik olarak siz hangi projeyi üretirsenizüretin orada yaşayan insanların beklentisini karşılamadığınız zaman o projenizanlamsızdır. İsmen çok güzel olabilir ama onun yapısını yada beklentisinikarşılamıyorsa o iyi bir proje değildir. Belediye başkanımızın buna dikkatetmesi gerekir. Cumhurbaşkanımızın çalışma sistemi de bunun üzerine koyacak.Zaten yaklaşık bir haftanın üzerinde bu konu üzerinde çalışıyor” dedi.

 

“GENEL MERKEZ ÇOKTİTİZ ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR”

2019’un Mart ayında gerçekleştirilecek seçimler kapsamındatemayül yoklamalarında değişiklik yaptıklarına dikkat çeken Özdemir, “Bu seçimdöneminde temayül noktasında şöyle bir farklılık var, dijital ortamda temayülyapılacak. Teşkilat mensubu kardeşimiz kabine girip oyunu kullandığında anındasonuçlar Cumhurbaşkanımızın önüne düşecek. Dolayısıyla eskiden olduğu gibi,çuvalla oylar Aksu Nehri’ne atıldı, hiç açıklanmadı gibi konularkonuşulmayacak. Bu işin daha sağlıklı yürütülmesi için Cumhurbaşkanımızıntalimatı bir konu bu. Biz de Türkiye’nin çeşitli yerlerinde milletvekilleriolarak görevlendiriliyoruz. Ben de Pazar günü Konya’ya gideceğim, Konya’datemayülde bulunacağım. AK Parti, belediyeciliğinin yerelle vücut bulmasıylakalkınmış bir parti. Bizim o belediyecilik anlayışımızın yine sahaya yenidenyayılmasını istiyoruz. Belediye başkanlarımızın Türkiye’de ve her yendebaşarılarıyla zikredilen belediye başkanları olmasını istiyoruz. Bütünçalışmalarımız bunun üzerine. Milletvekilinin referansı, genel başkanyardımcısının referansı değil, halkın referansı ve karşılığı olan, bu donanımasahip adayların belirleneceğini düşünüyorum. Bununla ilgili de çok titiz birçalışma yürütülüyor Genel Merkezimizde” ifadelerini kullandı.

 

“DÜRÜST BİR ŞEKİLDEÇALIŞIRSANIZ BAŞARI KAÇINILMAZ”

Vatandaşların beklentilerine göre hareket edeceklerininaltını çizen Özdemir, “Kahramanmaraş’ta tabi ki yine ilk Refah Partisidöneminde yani 1994’te Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıolduğu dönemdeki başarılara eş değer bir yerel başarı elde etmek istiyoruz.Vatandaşlarımızın bizden ne istediğini biliyoruz. Hatırlayın 24 Haziranseçimlerinde sahada gezerken vatandaşlarımız bizlere bazı eleştirilerinisöyledi, biz de onları dikkate aldık, belediye başkanlarımızla ilgili de bazıeleştiriler söylüyorlar. İsraf fazla diyen vatandaşımızın söylemini mutlakadikkate almak zorundayız. Bununla ilgili önlemler almalıyız. Vatandaşlarımızın‘insanlarla iç içe değiller’ demesini bizler dikkate almak zorundayız. Bunlarıdikkate aldığımızda ve bu dikkate aldığımız hususlarla adaylarla yolaçıktığımızda bu durum kaçınılmaz bir başarı olacak. Vatandaşımız daha önce AKParti’ye onlarca defa oy verdi, destek verdi ve bizi omuzlarına çıkardılar,şimdi de bize destek olan o vatandaşlarımızın beklentilerine göre hareketedeceğiz. Çok şifreli, karışık bir durum yok aslında. Vatandaşı dinlediğinizzaman, beklentisini karşıladığınız zaman, ahlaklı, edepli ve dürüst bir şekildeçalıştığınız zaman başarı kaçınılmaz olur. Yapmak istediğimiz bu ve basitaslında” şeklinde konuştu.

 

“KESİNLİKLE İSİMZİKREDEMEYİZ”

Yerel seçimler için isim zikretmenin yanlış olduğuna değinenÖzdemir, sözlerini şu şekilde tamamladı, “Kahramanmaraş’ta favori olarakgördüğüm aday tabi ki yok. Cumhurbaşkanımızın bununla ilgili çalışmaları varama bunu deklare etmem diğer aday adayı arkadaşlarımız yönüyle de bir haksızlıkoluşturur. Onun lehine eğer bir isim zikredilirse haksız rekabet ortamı da oluşur.O yüzden biz Genel Merkezimizi yaptığı çalışmaya tabi olmalıyız. Bir isimzikretmek gibi bir durumumuz kesinlikle olamaz. Biz anlayış zikrederiz,anlayışımızı anlatırız, Kahramanmaraşlının beklentisini anlatırız, GenelMerkezimizde buna göre bir hareket tarzı belirler.”

Ziyarete, KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, Başkan YardımcısıMehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz, üyeler MehmetTaş, Erol Öner, Ökkaş Saatçi ve Mahmut Beyaz katıldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15