ÖZTUNÇ, '31 MART'TA BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM'

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç parti binasında basın mensupları ile bir araya gelerek Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖZTUNÇ, '31 MART'TA BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM'

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Esat Şengül ve partililerde katıldı. Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, 31 Mart günü Büyükşehir Belediye Başkanı olacağına inandığını söyledi. 

Benim bugüne kadar tek bir derdim oldu oda Kahramanmaraş'a, memleketime ve bütün  ilçelerine gücüm yettiği kadar hizmet edebilmektir diyerek sözlerine başlayan Öztunç, ''Bunu da yaptığımı düşünüyorum. Eksiklerim olabilir ama daha fazlasını yapmak için bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İttifak görüşmeleri sonucunda benim Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmam karar verildi. Bu onurlu ve şerefli bir görevdir. Bu görev benim hayatımda nefes verdiğim ana kadar taşıyacağım en onurlu görevdir. Ben 31 Mart Akşamı Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum. Hemşerilerimden 5 yıl süre istiyorum. Bu kardeşinize güvenin, Kahramanmaraş'ı Akdeniz'in incisi yapayım'' dedi. 

Kahramanmaraş'a söz verilip tamamlanmayan hizmetleri tamamlayacağını belirten Öztunç, ''Kahramanmaraşspor stadını belediye başkanı olduğum gün başlatacağım ve stadı belediye olarak biz yapacağız. Aksu çayı ne olursa olsun temizlenecek. Neye mal olursa olsun. Ceyhan nehrinin gözünden su çıkmıyor. O göz tekrar açılacak ve daha da büyütülecek. Nehir yatağı ile birlikte temizlenecek ve debisi yükseltilecek. Ceyhan nehrinin Elbistan ovasına katkısı daha da arttırılacak. Bütün köy yollarının yapımı için gereken neyse gerçekleştireceğiz. Geçmiş seçimde söz verilip yapılmayanlarında listesi çıkartılıyor. Onları da halkımın takdirine sunacağım. Teleferik söz verildi yapılmadı. Benzer projelerimiz çok fazla. Projelerimi önümüzdeki günlerde düzenleyeceğim basın toplantısında açıklayacağım. Belediye seçimlerinde partiye değil adaya oy verilir. Bütün hemşerilerimden bir aday olarak oy istiyorum. 5 yıl bu görevi bana verin bambaşka bir kent çıkartayım. Hiç kimsenin sorunu olmadığı bir kent haline getireyim'' diye konuştu. 

2 adaylı yarış bizi bekliyor diyen Öztunç, ''AK Parti'nin sayın adayı Hayrettin Güngör Bey ve şahsım yarışacağız gibi görünüyor. Ben kendisine başarılar diliyorum. İyi yetişmiş donanımlı, bürokraside uzun süre görev almış, Ankara'da çeşitli görevlerde bulunmuş, memleketimizin evladı. Ben Sayın Güngör’e başarılar diliyorum. Bilinsin ki daha önceki seçimlerde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi’ne layık bir şekilde kampanya yapacağız. Biz hiç bir zaman kimseyi kötülemedik ve bir kör dövüşü içerisine girmedik. Centilmence bir yarış olacağına inanıyorum.  Bütün siyasi parti seçmenlerinden oy istiyorum. 31 Mart günü Belediye Başkanı olduğumda Kahramanmaraş' a yep yeni bir anlayış, yep yeni bir hizmetle görev yapacağımı bilmenizi istiyorum'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı. 

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15