ÖZTUNÇ, BÜYÜKŞEHİR'İN DİBİNDE OLDUĞU HALDE BELEDİYENİN UĞRAMADIĞI KÖYÜ SORDU!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği görevlerini yürüten Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Onikişubat İlçesi sınırları içerisinde yer alan ve Üçevler köyü olarak bilinen bölgede ikamet eden vatandaşların insanca yaşama talebini Meclis gündemine taşıdı.

ÖZTUNÇ, BÜYÜKŞEHİR'İN DİBİNDE OLDUĞU HALDE BELEDİYENİN UĞRAMADIĞI KÖYÜ SORDU!

Büyükşehir’in hemen yakınında olmasına rağmen okul, yol,doğalgaz gibi temel hizmetlere oldukça uzak kalan Üçevler köylüsünün derdi biniaşmış durumda. Öyle ki yetkililerin yüz çevirdiği 20 haneli köyde bugüne kadarçocuk parkı talebi dahi yerine getirilmedi.

“HİZMET GİTMEMESİANLAŞILIR GİBİ DEĞİL!”

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılıolarak cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan CHPKahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Kahramanmaraş ilimizin Onikişubat ilçesine bağlı Üçevler köyüolarak bilinen 20 hane Boğaziçi mahallesine dahil edilmiştir. Üçevler olarakbilinen ve Kahramanmaraş’a 6 Km uzaklıkta olan, fabrikalar arasına sıkışmış,yolu, okulu, doğalgazı olmayan çocukların oynayacağı bir oyun parkının bilebulunmadığı bu yerde yaşayan vatandaşlarımızın tek isteği insanca yaşamaktır.Büyükşehir’e 6 Km uzaklıkta yaşayan bu insanlara hizmet gitmemesi anlaşılırgibi değildir” ifadelerini kullandı.

“ÜÇEVLER KÖYÜNE NEDENHİZMET VERİLMEMEKTEDİR?”

Öztunç’un Bakan MuratKurum’dan kamuoyu adına cevap beklediği sorular şu şekilde;

1-    KahramanmaraşOnikişubat İlçesi sınırlarında Boğaziçi mahallesine bağlanmış Üçevler köyüolarak bilinen yere hizmet neden verilmemektedir?

2-    Buradayaşayan insanların okul, yol, doğalgaz ve çocuk parkı gibi insani taleplerinine zaman yerine getireceksiniz?

3-     Fabrikalar arasına sıkışmış, belediyehizmetlerinin gitmediği bu konutların taşınması yönünde bir çalışmanız olacakmı?

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15