PAZARCIK'TA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen açılış töreni ile başladı.

PAZARCIK'TA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Pazarcık Kapalı Spor salonundan başlayan etkinlikPazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü MehmetÇilo, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ, İlçe HalkSağlığı Müdürü Fatma Kömür’ün yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardındanGençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ ve İlçe Halk SağlığıMüdürü Fatma Kömür günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptılar.Konuşmaların ardından program Başkan Bozdağ, protokol üyeleri ve öğrencilertarafından Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü önünden Cumhuriyet ortaokulunakadar kortej yürüyüşüyle devam etti.

Program sonu yapılan etkinlikle ilgili açıklama yapanPazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ ; “Türkiye'deamatör spor adına önemli bir gün yaşanmaktadır. Bakanlığımızca gelenekselolarak her yıl Ekim ayı içerisinde ’Amatör Spor Haftası’ adı altındafaaliyetler düzenlenmektedir. Bu faaliyetler ile çocuk ve gençlerimizin sporateşvik edilmesi, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığınaözendirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca çocuklarımıza ve gençlerimize sporusevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesilleryetiştirebilmek, vatanını milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporunakazandırmaktır. Spor hayatımızın su gibi, ekmek gibi vazgeçilmez bir olgusuolmalıdır. Sporun yaşı yoktur. Daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmakisteyen herkesi ama herkesi spor yapmaya davet ediyoruz'' dedi.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ise yaptığıaçıklamada; “Amatör Spor Haftası Etkinlikleri 81 ilde olduğu gibi ilçemizde debaşladı. Gençlerin sporu seven bireyler olarak yetiştirilmesi gerekiyor.Ülkemizde ve Pazarcık’ımızsa spor kültürünü yayarak geliştirmemiz gerekiyor.7’den 70’e herkesin spor yapabilecek, spor tesislerini kullanabilecek bir ortamoluşturuyoruz. Düzenlenmiş olan programda bizleri yalnız bırakmayan daireamirlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerindebulundu. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17