PAZARCIK'TA DAR GELİRLİLER EV SAHİBİ OLACAK

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), kasım itibarıyla 7 bin 807 konutu satışa sundu. 35 ilde hayata geçirilen konutlar özellikle dar gelirli vatandaşlar için önemli bir fırsat sağlıyor. TOKİ Kahramanmaraş Pazarcık’ta 119 konutu satışa sundu.

PAZARCIK'TA DAR GELİRLİLER EV SAHİBİ OLACAK

TOKİ yurdun birçok bölgesinde konut yapımına tüm hızıyladevam ediyor. TOKİ'de dar gelirli vatandaşların bütçesine özel konutlarınfiyatı 77 bin liradan başlıyor ve 20 yıl da ödeme imkânı bulunuyor.

SON BAŞVURU TARİHİ31.12.2018

Kahramanmaraş Pazarcık’ta TOKİ tarafından satışa sunulan 119konut için son başvuru tarihi 31.12.2018, Başlangıç Taksiti: 591 TL veBaşlangıç Fiyatı 120.941 TL olarak belirlendi.

TOKİ’den elde edilen bilgilere göre konut sahibi olmak içinbaşvuranları bazı şartlar bekliyor. Buna göre; alt gelir grubu projelerindesözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyorlar.Ayrıca, bazı projelerde, satın alınan konutta borç bitene kadar alıcının veyaailesinin ikamet etmesi şartı aranıyor. Konutta ikamet edilmediği tespitedilirse sözleşme feshedilebiliyor.

DAR GELİRLİVATANDAŞLARA ÖNCELİK VERİLİYOR

Konutlardan bazıları ise kurayla satılıyor ve dar gelirlivatandaşlara öncelik veriliyor. Projelere başvurmak isteyenlerin aylık hanehalkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 TL olması gerekiyor. Satışa sunulankonutlar için Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak yeterli.Hangi bankaya başvuru yapılacağı ve diğer detaylar ‘444 86 54’ numaralı ALOTOKİ hattından öğrenilebiliyor.

HABER: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15