Pazarcık'ta Sular Durulmuyor

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, CHP'den Belediye Başkan adayı gösterilmemesinin ardından kriz çıkartan Kamil Dalkara ve CHP Pazarcık İlçe Başkanlığı arasında sular durulmuyor.

Pazarcık'ta Sular Durulmuyor

''Şahısla uzaktan yakından alakamız yok''

Pazarcık ilçesinde 2009-2014 yılları arasında CHP'den aday olarak kazanan ve Pazarcık Belediye Başkanlığı yapan Kamil Dalkara, 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP'den aday gösterilmemesinin ardından partisinden istifa ederek DSP'den aday olmuştu. İstanbul'da yenilenecek olan seçim çalışmalarına destek amacıyla Kağıthane'ye giden Kamil Dalkara ve ekibi, Kağıthane ilçe başkanı Cihan Yeşildağ ile bir fotoğraf çekilerek ''Her şey güzel olacak'' mesajını sosyal medyada yayınladı. Kamil Dalkara yayınladığı fotoğraf karesi ve mesajıyla CHP için sahada olduğunu göstermeye çalışırken, Kağıthane ilçe başkanı Yeşildağ'ın yazdığı iddia edilen mesajda, ''Şahısla uzaktan yakından alakamız yoktur'' ifadesinin yer alması, Pazarcık'ta suların durulmadığını gözler önüne serdi.

''Fatura Kamil Dalkara'ya kesilmiş''

CHP Pazarcık İlçe Başkanlığı, Kamil Dalkara'nın fotoğrafı paylaşmasının ardından, ''Kağıthane İlçe Başkanımız konuya açıklık getirdi'' ifadelerini yer verdikleri açıklama ile mesajların ekran fotoğrafını paylaştı. Cihan Yeşildağ'ın yazdığı söylenen mesajda, ''Şahsı kesinlikle tanımıyorum. Onikişubat Kadın Kolları Başkanı olarak tanıttığı bir şahıs ile beraber Ekrem İmamoğlu için çalışıyoruz dediler ve kendilerini tanıttılar. Pazarcık Belediye Başkan adayı olarak tanıtmıştır. Şahısla yakından uzaktan alakamız yoktur'' cümleleri yer alıyor. Sosyal medyada herkese açık bir şekilde yapılan bu tartışmalar sonrası, 31 Mart yerel seçimlerinde Pazarcık ilçesini AK Parti'ye kaptıran CHP'nin, faturayı Kamil Dalkara'ya kestiği gözlemleniyor.

''Oyların bölünmesi sandığa yansıdı''

Kamil Dalkara, CHP'den 2009-2014 yılları arası CHP'den Pazarcık Belediye Başkanlığı yaptı. 7 Haziran 2015 seçimlerinde CHP Kahramanmaraş 1. sıradan milletvekili adayı oldu. Son olarak ise 31 Mart seçimlerinde, parti içerisinde haksızlık ve hukuksuzluk, halkı yok sayma ve partinin hiç bir öneriyi dikkate almamasını gerekçe göstererek Cumhuriyet Halk Partisinden Noter kanalı ile istifa etti. Pazarcık'ta Belediye Başkan aday olarak Kamil Dalkara'nın yerine Haydar İkizer gösterilmişti. CHP'li seçmen ise ikiye bölünerek kimisi Kamil Dalkara'yı, kimisi ise Haydar İkizer'i destekledi. Bu destek sandıkta da birebir ortaya çıktı. Pazarcık'ta ki bu çekişme ise en çok AK Parti'ye fayda sağladı. AK Parti 17 bin 901 oy ile Pazarcık'ta Belediye Başkanlığını aldı. Kamil Dalkara kriziyle oyları bölünen CHP, 10 bin 684 oy alırken, DSP'den aday olan Kamil Dalkara ise 10 bin 67 oy ile 3.sırada yer almıştı.

''CHP'den sert açıklama''

CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığından ayrıca yapılan açıklamada: “23 Haziran seçimlerinde başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her karış toprağında ‘’Her Şey Çok Güzel Olacak’’ diye ciddi bir mücadele veriyoruz. Sizlerinde canı yürekten çaba harcadığınızı biliyorum. Kahramanmaraş İl Örgütümüz, Milletvekilimiz ile birlikte İstanbul’da gerekli çalışmaları yaparak, Kahramanmaraşlı hemşerilerimiz ve Derneklerimizle bir araya gelmişlerdir. Her birinizin de emek verdiği bu ortamda ‘’ne idüğü’’ belirsiz bazı kişiler yine sahne aldığını görüyoruz. Son yerel seçimlerde Pazarcık’ta seçimi kayıp etmemize neden olan, ortada dönen şaibelerle ilgili herhangi bir açıklama da yapmayan DSP Pazarcık Belediye Başkan Adayının, İstanbul CHP İlçe binalarında boy boy poz vermesi, abesle iştigal değil midir? Madem CHP’yi bu kadar seviyordun (!) Neden CHP Genel Başkan Yardımcılarına hakaret ettin? Yoksa CHP’den yeni beklentilerin mi var? (iş bulmak, ihale almak vs.) Unutulmasın ki: CHP şahsi çıkar ve menfaatleri için partiyi kullananlar değil, toplum menfaatlerini koruyup kollayan nitelikli insanların bulunduğu bir partidir. Açık çağrımızdır; CHP İlçe Binalarını gezmek için kimsenin eteğinden tutmana gerek yok. Çünkü ‘’takke düşerse kel görünür.’’ Bak Kağıthane İlçe Başkanlığı senin girişini yasaklamış. Bütün bunları tek başına inat ederek yapmak yerine Pazarcık’ta yalan yanlış bilgilerle oylarını aldığın masum dürüst insanlardan özür dile ve ben hata yaptım de! Aksi halde, CHP’den sonra DSP de sana tüm kapıları kapatır. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer alıyor.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15