PEYGAMBER EFENDİMİZ ÖRNEK BİR ÖĞRETMENDİ

Kahramanmaraş Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu Lisesinde Mevlidi Nebi etkinlikleri kapsamında öğretmenlerin, öğretmenler günü kutlandı. Birlik ve beraberliğin etkin olduğu programda öğretmen ve öğrencilere ikramlarda bulunuldu.

PEYGAMBER EFENDİMİZ ÖRNEK BİR ÖĞRETMENDİ

Programda asıl amacın peygamber efendimizin örnek biröğretmen olduğunu anımsatmak ve onun sünnet davranışlarını yerine getirmekolduğu aktarıldı.

Programa Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt,Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve emekli öğretmenler katlımsağladı.

“ÖĞRETMENLERİMİZBİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİDİR”

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, “MevlidiNebi etkinlikleri çerçevesinde ilçemizdeki Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmamHatip Lisesindeyiz. Aynı zamanda 24 Kasım öğretmenler günü de kutluyoruz.Öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetlidir. Çalışma hayatlarında başarı,sağlık, mutluluk diliyoruz. Tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin MevlidiNebi haftasını kutluyoruz” açıklamalarında bulunuldu.

“AMACIMIZ PEYGAMBEREFENDİMİZİN ÖRNEK BİR ÖĞRETMEN OLDUĞUNU ANIMSATMAKTIR”

Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Yiğit, “MevlidiNebi etkinlikleri çerçevesinde Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiolarak öğretmenler gününü birlikte kutluyoruz. Mevlidi Nebi etkinliği olaraköğrencilerimize etli pilav ikram ediyoruz. Bugün bizim kaynaşma günümüz. Herbir öğretmenimizi biz öğrencilerimize hem zihinlerini hem de gönüllerine etkieden birer manevi dinamizmdir. Amacımız peygamber efendimizin örnek biröğretmen olduğunu anımsatmaktır.  Öğretmenlerimize pansiyonumuzda etli, pilavikramında bulunacağız. Çeşitli hediyeler takdim edeceğiz. Bu türetkinliklerimiz öğrencilerimize ve halkımıza armağan olsun.

Emekli öğretmenler ve halen görev yapan öğretmenlereprogramda çiçek ve plaket verildi. Programda en anlamlı hediye ise Hacı MehmetKalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden Hürü Güler’in oldu.Güler’in hediyesini eşi takdim etti. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü AsayişŞube Müdürü Ertuğrul Güler, öğretmen olan eşi Hürü Güler’i öğretmenler günüetkinliğinde yalnız bırakmayarak hediyesini takdim etti.

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN/MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15