Rehavete kapılmayın

Ak Partinin kongre süreci hızlı başladı. Geçen Cuma günü Nurhak’la başlayan İlçe kongreleri hafta sonu Türkoğlu, Ekinözü, Çağlayancerit ve Pazarcık’la sürdü. İlçe kongrelerinden birlik beraberlik mesajı çıktı. Ayrıca partililere rehavete kapılmamaları ve 2019 seçimleri için 2018 yılının başında çalışma talimatı geldi.

Rehavete kapılmayın

Cuma günü başlayan Nurhak kongresiyle hafta sonuna 4 ilçekongresi sığdıran Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı bu hafta sonu dayapılacak 4 ilçe kongresiyle süreci bitirmeyi hedefliyor. Süreci sıkı tutan AkParti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, özellikle yeni yönetimetalimatlar yağdırdı. Özdemir; “eski yöneticileri başınızın üstündetaşıyacaksınız, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceksiniz. Ziyarete çıkarken bile ilkönce onlardan başlayacaksınız. Daha çok çalışmamız gerekir, 2019 seçimlerine2019 yılında çalışmaya başlarsak kaybederiz, 2019 seçimlerine 2018’in başındaçalışmaya başlayacağız, herkes planını ona göre yapsın.” Dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç iseTürkiye’nin etrafındaki ateş çemberine dikkat çekti. Kente çok uzak zannedilenAfrin’in kuşuçumu 100 km, Kobani’nin ise 150 km olduğunu vurgulayan Erkoç,Türkiye’nin aleyhine vekalet savaşları yapan terör örgütlerinin karşısındaRecep Tayyip Erdoğan’la birlikte omuz omuza mücadele edeceklerini belirtti.

Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili M.Uğur Dilipak; “Atak 2helikopterimiz yüzde 100 yerli olarak Türkiye’de üretilecek, başka bir ülkeyesatarken kimseye sormayacağız. Şuan roketsan da ezber bozan roketlerimiziüretiyoruz, uzun menzilli roketlerimizi ise 2020 yılında üretmiş olacağız.Milli savaş uçağımızı 2022 yılında göklere bırakacağız. Bunun için bizim ilkdurağımız 2019 yılıdır.” Dedi

Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da bölgede oynananoyunlara dikkat çekerek; “Türkiye milleti ile beraber milletinin çizdiğiistikametin üzerinde yürüyen ve kalkınma yolunda büyük adımlar atan birülkedir. Yakın zamanda göreceğiz ki insansız hava araçlarımızı ürettiğimiz gibiAltay tankımızı da biz üreteceğiz. Türkiye eski Türkiye değil. Bu güne gelmemizde ki en büyük pay ise milletimizdir.” Diye konuştu.

Koordinatör Milletvekili Ak Parti Manisa Milletvekili İsmailBilen’de özellikle 2019 yılında oy kullanacak gençlere eski Türkiye’nin iyianlatılması gerektiğini belirtti. Bilen, “gençlerimize SSK’lıların,Bağ-kur’luların özel hastanelere gidemediğini, hastaların ve cenazelerinhastanelerde rehin kaldığını, tek şeritli yollardaki saatler süren yolculuğuiyi anlatmalıyız. O zaman hayal denilen jet ambulansları da anlatmalıyız.”Dedi.

Başlayan ilçe kongrelerinde Cuma Günü Nurhak’ta yapılankongrede Mehmet İnan, Cumartesi Türkoğlu’nda yapılan kongrede devam kararıalınan Mehmet Ali Şen, yine Cumartesi günü Ekinöz’ünde yapılan kongrede BilalEker, Pazar günü Çağlayancerit’te yapılan kongrede Mehmet Berk, yine Pazar günüPazarcık’ta yapılan kongrede Harun Eskigün ilçe başkanı seçilerek görevlerinebaşladılar.


2019 için 2018’den seferber olacağız

Geçtiğimiz Cuma günü Nurhak’la başlayan Ak Parti İlçeKongreleri Cumartesi günü Türkoğlu ve Ekinözü ile Pazar günü ise Çağlayanceritve Pazarcık kongreleriyle devam etti. Kongrelerde teşkilat üyelerine 2019’daki yapılacakseçimlerin önemi anlatıldı.

Ak Parti Kahramanmaraş teşkilatı yaptıkları Onikişubat veAndırın ilçe başkanlığı dışındaki 9 ilçe kongresinin sürecini başlattı. Geçenhafta Cuma günü Nurhak’la başlayan kongre Cumartesi-Pazar Türkoğlu, Ekinözü,Çağlayancerit ve Pazarcık’la devam etti. Ak Parti İl Başkanlığı bu hafta sonuise Afşin, Göksun, Elbistan ve Dulkadiroğlu ile Kahramanmaraş’taki ilçe kongresürecini tamamlayacak.

Ak Parti Türkoğlu ilçe kongresi Türkoğlu Misak-i Millisalonunda gerçekleşti. Divan oluşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklalMarşı’nın okunmasının ardından başlayan Kongrede açılış konuşmasını yapan ilçeBaşkanı Mehmet Ali Şen ilçesine yapılan yatırımlardan söz etti. Her seçimdöneminde Türkoğlu’nda Ak Partinin oyunu yükselttiklerini söyledi.

İLÇEMİZE 1 KATRİLYON YATIRIM GELDİ

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’ta Türkoğlun’dakihuzurun ilçeye 1 katrilyon hizmet gelmesini sağladığını söyledi. Okumuş, “Merkezihükümetten ve büyükşehirden gerekli yardım ve yatırımları alıyoruz. Türkoğlupartimizin teşkilatlanmada en huzurlu ilçelerinden biridir. Bu huzur sonucu iseilçemize eski parayla 1 katrilyonluk hizmet aldık. Milletvekillerimize,Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ilçe başkanımıza teşekküre diyoruz. Bundansonra da ilçe başkanımızla huzurlu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TEŞKİLAT MENSUPLARINI UYARDI

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir de özellikleyeni yönetime girecek isimleri uyardı. Ak Partinin kuruluşundan bu yana geçen16 yıllık süreçte Türkoğlu teşkilatının hem statükoya karşı hem de dünyayakarşı büyük işler yaptığına değinen Özdemir bu yapılan büyük işlerin artıkteşkilatı kesmediğini gördüğünü çünkü çok güçlü takımların hep kendinegüvendikleri zamanda maçlar kaybettiğini anımsattı.

16 YILLIK EMEĞİN ÜRÜNÜ 2019’DA ALINMALI

2019 yılındaki seçimlerin öneminden söz eden Ak PartiKahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir şöyle konuştu, “16 yıldır ekerek hertürlü bakımını yaptığımız tarlanın tam ürününü alacak sıra sakın ha çalışmayıbırakmayın rehavete kapılmayın. Bunun en büyük örneği Bosna’dır. Bosna’dakikardeşlerimizi huzur içerisinde yaşarken rehavete kapılmışlar ve Sırp belasıylabaşbaşa kaldılar ve hala belini doğrultamadılar. Irak’ın işgalinde iseAmerika’yı Amerikan bayraklarıyla karşılayan Iraklılar şimdi nasıl bir oyunageldiğinin farkına vardılar. 16 yıldır bize de bu planı yaptılar fakat birtürlü tutturamadılar. Nedeni ise sizlersiniz, sizlerin feraseti, milli vemanevi duygunuz, mücadele azminiz ve ülkenize olan inancınızdır. Ama şimdi yaptığınızişe o kadar alışmışınız ki; ‘nasıl olsa bu işi yaparız’ diyerek rehavetekapılmışsınız. Bunu tüm Ak Partili kardeşlerimiz için söylüyorum. Şimdi dikdurma zamanı şimdi mücadele etme zamanı. Yaptığınız için sonuçlarını şimdi almazamanı, siz 2019 yılının öneminin farkında mısınız ama tüm dünya farkında. Bizegizliden operasyon çekiyorlardı şimdi alenen çekiyorlar. Başka çarelerikalmadı, bu operasyonu başaramazlarsa bizi hiç kimse tutamayacak. Bununfarkındalar bunun farkına sizde varın.

2019 İÇİN YENİDEN ATEŞLENMEMİZ LAZIM

Aramızda çok iyi şehrimizi sahiplenme duygusu var, şimdibunu yeniden ateşlememiz lazım. 2019 yılından sonra ateşlemeye kalkarsak birşey ifade etmez ocak sönmüş olur. İlçe Başkanımıza ve ilçe yönetimindekiarkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi yenilenme sürecimiz var, bu zamanakadar hizmet etmiş kardeşlerimize minnettar olacağız, bundan sonra da onlarıbaşımızın üstünde taşıyacağız. Yeni gelen arkadaşlarımız hiç kimseyiötekileştirmeden bu partiye hizmet etmiş eski kardeşlerimize gereken önemiverecek. Bu davaya hizmet etmek önemli bir şey ve bu hizmetten dolayı hertoplantıya onları davet edeceksiniz. Bu talimatı veriyorum.”

2002’de TÜRKOĞLU NEREDEYDİ ŞİMDİ NEREDE

Özdemir’in ardından kürsüye gelen Kahramanmaraş BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da yaptığı konuşmada Türkoğlu’na yapılanhizmetlerden kısa kesitler sundu. Verilen hizmetlerinin meyvesini vermesininkendilerini mutlu ettiğine parmak basan Erkoç 2002 öncesi Türkiye ile bugünküTürkiye ve Türkoğlu’nun kıyaslanmasını istedi. Erkoç; “Hatırlarsanız 2002 yılınöncesi Türkiye’deki istikrarsızlığın daha fazlası Türkoğlu’ndaydı. Buistikrarsızlık sonucu köy görünümünde olan Türkoğlu’nda insanlar her geçen günşehre göç etmekteydi, nüfus her geçen gün aşağıya düşmekteydi.” Dedi.

AK PARTİ İLE BİR ZİHNİYET DEĞİŞİMİ OLDU

Ak Parti ile Türkiye’de ve Türkoğlu’nda bir zihniyetdeğişimi yaşandığına vurgu yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye BaşkanıFatih Mehmet Erkoç şöyle konuştu; “kardeşlik hukuku en üst seviyeye çıktı. Herkes omuz omuza hareket ederek Türkoğlu’nun Kahramanmaraş’ın en büyükilçelerinden biri haline getirmeye başladı. İlçe genelindeki nüfus 50binlerdeydi ve bugün 70 binlerin üstünde. OSB, Lojistik Merkez, YeniHastaneler, Kapalı cezaevi yatırımları, büyükşehir olarak bizim yaptığımızyatırımlarla Türkoğlu örnek bir ilçe haline geldi. İşte istikrar bu, istikrardemek güçlü Türkiye, güçlü millet güçlü Türkoğlu demektir. Ülkede istikrarbozulduğunda ülke yangın yerine döner.

AFRİN 100, KOBANİ 150 KM UZAKLIKTA

Adeta ülkemizin etrafı çembere alınmış. Hemen yanı başımızdaolan bu olaylar belki buraya mesafe olarak uzakta diyebilirsiniz. Dünyanınkonuştuğu Afrin kuşuçumu buraya 100 km bile yok. Türkoğlu’na ise 80 kmuzaklıkta. Kobani denilen yer ise yine kuşuçumu buraya 150 km. Ülkemize terörörgütlerini saldırmaktalar, alçakça Türkiye’nin aleyhine propagandayapmaktalar. Geçen hafta Avrupa’ya gitmiştim orada da gördüm alçaklarınülkemizin aleyhine yaptığı propagandaları gördüm. Bunlara karşı omuz omuzaolacağız, güçlü Türkiye için, geleceğimizi için bu istikrarın büyümesi içinvekalet savaşı yürütenlere karşı, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde omuz omuzadurmaya varmıyız?

TÜRKOĞLU’NA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bu ilçeye 70 km sıcak karışım asfalt yaptık, 150 km içmesuyu isale hattı yaptık, tüm altyapılar değişiyor, şuan Yelişyöre’deekiplerimiz çalışıyor. Bazı bölgelere sathi kaplama yaptık gelecek dönemdeonları da sıcak asfalta çevireceğiz. Çocuklarımız okul için şehre geliyorduihtiyaç olan bölgeye okul yaptık. Devasa şehir parkı yaptık. En çoksivrisineklerden şikâyet aldığımız ilçemizi ter temiz bir çevreye kavuşturduk.Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Türkoğlu’nu da adına yakışır bir ilçe yapıncayakadar çalışmaya devam edeceğiz.

GIDA ORGANİZE SANAYİ İÇİN YER TESPİTİ YAPTIK

Şimdi de Gıda Organize Sanayi kurmak için uğraşveriyoruz.  Kahramanmaraş’ındondurmacılarını, biber üreticilerini sanayici haline getirmeye hedefliyor.Kahramanmaraş’a yeni sanayicilerin oluşmasını ve istihdama daha çok katkıverilmesini istiyoruz. Yerini şuan belirledik ve en kısa sürede faaliyetegeçireceğiz. Türkoğlu yapılan yatırımlarla Kahramanmaraş’ın bir metropol ilçesihaline gelmiştir.”

2019 MİLLİ SAVUNMANIN TEMELİNİ OLUŞTURACAK

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M.Uğur Dilipak; “İlçeBaşkanımız, Büyükşehir Belediye başkanımız Türkoğlu’na yapılan hizmetlerianlattı. Bu hizmetler Güçlü Türkiye’nin güçlü Türkoğlu’nun ayak sesleridir.”Dedi.

İlçeye yapılan yatırımları bir bir anlatan MilletvekiliDilipak, yapılan dev yatırımlarla Türkoğlu’nun Kahramanmaraş’ın 3’üncü metropolilçesi olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti. Hızlı Tren’in Kahramanmaraş’aTürkoğlu bölgesinden geçerek ulaşacağına da vurgu yapan Dilipak şöyle konuştu;“bunların hepsi güzel çalışmalar, tüm bölgemize yapılan hizmetleriMilletvekilleri arkadaşlarımızla birlikte beraberce takip ediyoruz.Türkoğlu’nun yolu önümüzdeki yıl sıcak karışım olarak bitmiş olacak. Ankara’dasanayi komisyonu olarak Aselsan, Havelsan, Roketsan gibi kuruluşlarıdolaşıyoruz. Orada görev yapan mühendislerin gözleri ilk defa ışıldıyor. Atak 2helikopterimiz yüzde 100 yerli olarak Türkiye’de üretilecek, başka bir ülkeyesatarken kimseye sormayacağız. Şuan roketsan da ezber bozan roketlerimiziüretiyoruz, uzun menzilli roketlerimizi ise 2020 yılında üretmiş olacağız.Milli savaş uçağımızı 2022 yılında göklere bırakacağız. Bunun için bizim ilkdurağımız 2019 yılıdır. Bölgesinde piyon değil, oyun kuran bir ülke olduğumuzutüm dünya görüyor. Bu projeler güçlü Türkiye’nin ayak sesleridir.”

2019 yılını milat olarak gördüklerini belirten Dilipak,17-25 Aralık operasyonu, 15 Temmuz’u yaşatanlara ‘ağa babaları gelsin’dediklerini hatırlatarak Rıza Zarraf ile ağababaları Türkiye’ye alenenoperasyon çekmeye çalıştıklarını ve milletin sağduyusu ile bunun dabozulacağını söyledi.

TARİHİN EN ZOR VE ÖNEMLİ DÖNEMİNDEN GEÇİYORUZ

Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ta konuşmasınaMısır’da yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet dileyerekbaşladı. Türkiye’nin tarihin en önemli ve zor dönemlerinden geçtiğini belirteneski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak şöyle konuştu, “Son 10 günde yaşananlarbile her şeyi ortaya koyuyor.  65yıl önceittifaklarını içine aldıkları NATO’da düşman tanımlamasına TürkiyeCumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan’ı koyanların oyunun meydana çıkması bize her şeyigösterdi. Bu ittifaklar bugün karşısına İslam’ı potansiyel tehlike olarakalmıştır ve yok edilecek hedefler listesine cumhurbaşkanımızı koymuştur.Almanya’nın bize bakışını hepimizin ibretle düşünmesi lazım. Almanya’dacumhurbaşkanımız hedef gösterilerek başına ödül konulan resmi meydanlardapankart olarak asmıştır. Türkiye’de 40 yıldan beri kan döken PKK Terörörgütünün mensupları orada gönül rahatlığı ile ellerini kollarını sallayarakeylem yapabilirken, referandum sürecinde bizim bakanımız dahi programyapamamıştı.

SURİYE VE IRAK BİZE UZAK BİR COĞRAFYA DEĞİLDİR
Suriye, Irak bizim için uzak coğrafyalar değildir. Suriye’de Ortadoğubataklığında ne işimiz var diyenler asla bunun idrakında değiller. 

Suriye savaşının ilk başladığı andan beri Türkiye söylediğiyerde durdu ve her zaman “Suriye’de yaşayan herkes Suriye yönetiminde sözsahibi olmalıdır” sözünü söyledi. Bir azınlık diktası Suriye’yi baskı altındayönetmemelidir. Suriye’de meşru demokratik seçimler yapılmalı ve Suriye’deinsanların hakları hukukları güvence altına alınmalıdır. Suriye bölünmedenparçalanmadan bir bütün olarak Suriyelilerin bir mekânı olmalıdır. Türkiye’ninOrtadoğu bataklığında ne işi var diye anlamayanlar Cumhurbaşkanımızınöngörüsünün ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha idrak etmesi lazım.Amerika’nın başkanı Trump bu zeminde Türkiye ve cumhurbaşkanımıza bizzatteşekkür etmiş ve bundan sonra Türkiye’de kan döken PKK’nın Suriye’de kiuzantısına silah göndermeyeceği taahhütlünde bulunmuştur.

TÜRKİYE HİÇ BİR ÜLKENİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR

Türkiye artık hiçbir ülkenin uzak karakolu değildir. Hiçbirülkenin Türkiye arka ve ön bahçesi değildir. Türkiye çok yönlü politikası ilebir yandan Rusya ile doğalgaz kaynakları ile uğraşarak bir yandan Amerika ilekendi hukukunu ayakta tutarak yoluna devam edecektir. Türkiye yerli ve millipolitikalar uyguladığı sürece hedef olacaktır ama hep daha ileriye gidecektir.Türkiye milleti ile beraber milletinin çizdiği istikametin üzerinde yürüyen vekalkınma yolunda büyük adımlar atan bir ülkedir. Yakın zamanda göreceğiz kiinsansız hava araçlarımızı ürettiğimiz gibi Altay tankımızı da biz üreteceğiz.Türkiye eski Türkiye değil. Bu güne gelmemiz de ki en büyük pay isemilletimizdir.

GENÇLERİMİZE ESKİ TÜRKİYE’Yİ ANLATIN

Ak Parti Kahramanmaraş Koordinatör Milletvekili ManisaMilletvekili İsmail Bilen de özellikle gençlere eski Türkiye’nin anlatılmasıgerektiğini belirtti. Türkoğlu’na Türkoğluların coşkusunu yaşamak içingeldiğini belirten Bilen şöyle konuştu, “Türkoğlu’nun Ak Partiye ve Türkiye’ninistikrarına verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Aynı zamanda buistikrarla sizin ve evlatlarınızın geleceğinize de sahip çıktınız. 2019 yılındailk defa oy kullanacak gençlerimiz, Ak Parti öncesini bilmeyecek, hastanelerderehin kalındığını, cenazelerin rehin tutulduğunu, SSK’lıların, Bağ-kur’lularınözel hastanelere gidemediğinizi, tek şeritli yollarda bir kamyonun arkasınatakıldığımızda saatler süren yolculuğu, trafik kazalarını, yeterliambulansların bulunmadığını, jet ambulansların hayal bile edilemediğini amabugün hayata geçtiğini anlatmalıyız.”

BİR ADAM ÇIKTI İSTİKRARSIZLIKLARA ‘DUR’ DEDİ

Recep Tayyip Erdoğan adında adam gibi bir adamın birhareketle yola çıktığını ve eski Türkiye’ye ‘dur’ dediğini hatırlatan Bilen;“Belediye Başkanlığından tanıyoruz, heyecanlı bir isim olan Erdoğan’la makustarihimiz değişti. Siyasi istikrar, ekonomik istikrar yakalandı ve hayatstandartlarımız arttı. Bölgede abilik yapan bir ülke haline geldik, yetmedidünyanın öbür ucundaki mazlum milletlerin sesi oldu.” Diye konuştu

O adam gibi adamı yalnız bırakmayacaklarına da değinen Bilen2019’un bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Bilen; “istikrarın devamı içinçalışacağız, verilen görevleri zamanında yapacağız. Bunu da il başkanımızlabirlikte takibini yapacağız. Türkiye’nin bekası için, milletin, ümmetin, mazlummilletin bekası için bunu yapacağız. Siyasi istikrar bozulursa ekonomikistikrar da beraberinde getirir.” Dedi.

Konuşmaların ardından Ak Parti heyeti Ekinözü ilçesinehareket etti. Ekinözü’nde yapılan kongrede Bilal Eker görevi eski BaşkanıBünyamin Şakalar’dan devir aldı. Pazar günü ise sabah saatlerindeÇağlayancerit’e çıkarma yapan Ak Partililer Çağlayancerit İlçe Kongresinigerçekleştirdi. Kongrede Mehmet Berk eski başkan Veli Çetinkaya’dan görevidevir aldı. Pazar günü öğleden sonra ise Pazarcık’ta gerçekleşen kongrede eskiBaşkan Mesut Ganidağlı görevi Harun Eskigün’e devir etti.

Kongrelere, Koordinatör Milletvekili İsmail Bilen, eskiBaşbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı CelalettinGüvenç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri M. Uğur Dilipak, İlker Çitil,İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Başkanı AhmetÖzdemir ve diğer ilgililer katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15