Rektör Can, Öğrencilerle Yemekte Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, öğrencilerle bir araya gelerek talep ve memnuniyetlerini dinledi.

Rektör Can, Öğrencilerle Yemekte Bir Araya Geldi

KSÜAvşar Yerleşkesi Merkez Kafeteryada öğrencilerle birlikte yemek yiyen RektörCan’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak ve Prof. Dr. Kadir Saltalıeşlik etti.

Öğrencilerle sohbet eden ve taleplerini dinleyen RektörCan, “KSÜ yönetimi olarak sorunları öğrenci odaklı bir bakış açısıyla elealıyoruz. Öğrencilerimizin problemlerini tespit edip tek tek çözmek içinçalışmalar yürütüyoruz. Öğrencilerimizin sorunlarını birimlerden gelentalepler, öğrenci temsilcileri vasıtasıyla ve bire bir yaptığımız görüşmelerlebelirleyerek çözüm noktasında ilgili birimlerimizi harekete geçiriyoruz.”şeklinde konuştu.

Öğrencietkinliklerini tüm yıla yayarak öğrencilerin ders dışında da kaliteli zamangeçirmesini ve 24 saat yaşayan bir üniversite ortamı tesis etmeyihedeflediklerini belirten Rektör Can, “Üniversite içerisindeki sosyal alaneksikliğini kısa sürede çözecek, öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını en iyişekilde karşılayan bir ortam sağlayacağız. Üniversitemiz bünyesinde faaliyetgösteren öğrenci topluluklarını üniversitemizin imkânları ölçüsündedestekleyerek daha çok çalışan, üreten ve yeniliklere açık bir üniversiteöğrencisi profili inşa edeceğiz.” dedi.

KSÜ’nünbütün bu çalışmaların yanı sıra imkanlar ölçüsünde öğrencilerine maddi desteksağladığını ifade eden Rektör Can, ihtiyaç sahibi öğrencilere yemek bursu veyarı zamanlı çalışma olanağı sağladıklarını söyledi. Rektör Can ayrıcaKızılay’ın katkılarıyla oluşturulan Giysi Bankasıyla çok sayıda öğrenciye giyimkonusunda da destek verdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15