Sabah 05.00'ten itibaren sıraya giriyorlar

Kahramanmaraş'ta nüfus müdürlüğü önünde muhtarlık seçimleri dolayısıyla ikamet adresi değiştirmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu

Sabah 05.00'ten itibaren sıraya giriyorlar

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu İlçe Nüfus Müdürlüğü önündemuhtarlık seçimleri dolayısıyla ikamet adresi değiştirmek isteyen vatandaşlar,uzun kuyruk oluşturdu.  

  Dulkadiroğluilçesinde, oylarını şehir merkezinden köye taşımak isteyen vatandaşlar sabahınerken saatlerinde nüfus müdürlüğünde sıraya girdi. Zaman zaman gergin anlarında yaşandığı kuyruk için polis ekipleri önlem aldı.

  4 Ocak'ta başlayanikametgah değişikliği, 17 Ocak'ta sona erecek. Yaklaşık 10 gündür Dulkadiroğluİlçe Nüfus Müdürlüğü önünde oluşan uzun kuyrukta meydana gelen sıra kavgaları sonrasıpolis ekipleri de bariyer kurarak önlem aldı. Yağışlı havaya rağmen nüfusmüdürlüğü açılmadan kapı önünde sıraya giren vatandaşlar, ikamet adresinideğiştirmek için bekliyor.

  Sırada bekleyen AliÖzen, burada vatandaşların mahalleden mahalleye muhtarlık seçimi için gayrıresmi taşındığını iddia etti. Özen, "Bu duruma bir çözüm bulunmasıgerekiyor ve gereken önlem ne ise alınması gerekiyor. Burada zaman zaman dasıra için kavgalar çıkıyor" dedi.


  Kahramanmaraş'ta oyuçıkmadığı için oyunu köye taşıdığını söyleyen İsa Yalçın ise, "Şehirdenköye oylar yazılıyor. Bu da büyük bir soruna yol açıyor. Şehirden köylereoyların yazılmamasını büyüklerimizden istiyoruz" dedi.  

  Muhtar adaylığı veoy için sırada bulunduğunu belirten Feramuz Korkmaz da, "Buradakilerinhepsi şehirden köye oy yazdırıyorlar. Adres değişikliği yapıyorlar"ifadesini kullandı. 

  İsmail Beşen ise bukalabalığa bir çözüm bulunması gerektiğini, bir haftadan beri burada sırabeklediğini belirtti.

  Mustafa Ağarlar daoy taşımak için geldiğini ancak kalabalıktan dolayı işlem yaptıramadığını ifadeederek, "Kavga oluyor. Bir haftadır burada sıra bekliyorum. Akşam buradanöbetçi olarak bekleyen arkadaşlarımız oluyor. Biz sabah 5'te geldik. Geceburada yatarak bekleyen arkadaşlarımız var" diye konuştu.

 

                                         

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15