SAĞLIK BİRSEN İL BAŞKANI KARA OLDU

MESK (Memur ve Emekliler Sendikası Konfederasyonuna bağlı Sağlık Birsen (Sağlık ve Sosyal Hizmet Kamu Görevlileri Birliği Sendikası) Ferhat Kara, SAĞLIK BİRSEN Genel Başkan Hasan Önür tarafından SAĞLIK BİRSEN Kahramanmaraş il başkanlığına atandı.

SAĞLIK BİRSEN İL BAŞKANI KARA OLDU

Kara, yapmış olduğu açıklamada; Bana bu göreve layık gören başta genel başkanımız Hasan Önür ve yönetim kuruluna teşekkür ederim diyerek sendikaları hakkında bilgi verdi. Başkan Kara Sağlık Birsen sendikalarının talepleri hakkında bilgiler vererek  yapacakları çalışmaları şöyle dile getirdi. 

DOĞRU YOLDAYIZ VE BEKLENEN SENDİKAYIZ

''Üç ay gibi kısa bir sürede hiç bir siyasi parti desteği olmadan bir çok ilde yapılanma olması bizim doğru yolda beklenen sendika olduğumuzun bir kanıtıdır. Sendikamız hiç bir siyasi partinin cemaatin grubun arka bahçesi değildir ve asla olmayacaktır.Sendikamız doğrunun yanında yanlışın karşısında olacaktır.Yükselişimiz diğer sendikaları eleştirerek olmayacak alacağımız haklarla ve üyelerimizin yanında dik durarak olacaktır. Bu bağlamda taleplerimiz  3600 tüm memurlara verilmeli

Memura % 26 zam verilmeli Emeklilerde yasa takılanlar hakları olan emeklilik haklarını almalı Kadro hakkı olan personeller haklarına kavuşmalı Personel dağılımları hizmet puanına göre yapılmalı

Görevde yükselmeler liyakat üzerinden yapılmalı  bilhassa sendika yöneticileri idarelerde bulunmamalı Diyerek tüm çalışanları sendikamıza davet ediyoruz.'' Genel Merkez Yönetim kurulu üyesi Genel Başkan Yardımcısı Murat Aba da KARA yı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane