SANAYİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Kahramanmaraş’ta organize sanayi bölgeleri ile küçük sanayi sitelerinin sorunları masaya yatırıldı.

SANAYİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) evsahipliğinde yapılan toplantıya KMTSO Başkanı Serdar Zabun ve Yönetim Kuruluüyelerinin yanı sıra ildeki oda ve borsalar, Kahramanmaraş’ta faaliyet gösterenorganize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, iş dünyasını temsil edensivil toplum kuruluşları ile Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği temsilcilerikatıldı.

Gündeme ilişkin sunumlar eşliğinde yapılan toplantıda, yenisanayi yatırımlarına alan açılması, enerji desteğinin yeniden getirilmesi, 6.bölge teşviklerinin uygulanması, organize sanayi bölgelerinin ödenek sorunları,sektörel sorunlar ve OSB’lerin son kaynak tedarik tarifesiyle artan enerjimaliyetleri ile ilgili çözüm önerileri konuşuldu.

Kahramanmaraş’taki endüstriyel üretimi ve katma değeriartırmaya yönelik strateji ve uygulama planlarının oluşturulmasına katkısağlanmasının yanı sıra sektörlerin, sanayi bölgeleri ve sitelerininsorunlarının tespit edilmesi amacıyla düzenlenen toplantı, sürdürülebilirüretim için altyapının güçlendirilmesini hedefliyor.

Toplantıda görüşülen konular, sektörlerden gelen sorunlarönümüzdeki günlerde yapılacak çalıştaylarda gündeme getirilerek çözüm önerileriile birlikte sunulacak ve kamu – sanayi işbirliği ve koordinasyonunungüçlendirilmesi sağlanacak.  (HABER MERKEZİ)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15