SANKO ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ

SANKO Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı dolayısıyla 21 Kasım’da tören düzenlenecek.

SANKO ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ

SANKO Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, akademik yılaçılış töreninin Abdulkadir Konukoğlu Kültür Merkezi’nde 21 Kasım Salı günüsaat 09.30’da başlayacağı belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı ve Mütevelli Heyet BaşkanıAbdulkadir Konukoğlu’nun açılış konuşmalarından sonra protokol konuşmaları vecüppe giyme töreni yapılacak.

Program, İstanbul Amerikan Hastanesi Ortopedi veTravmatoloji Bölümünden Prof. Dr. Mahmut Atıf Berkman’ın vereceği ilk dersinardından sona erecek.

 

PROF. DR. MAHMUT ATIF BERKMAN

Trabzon 1949 doğumlu. İlk, orta ve lise öğreniminiİstanbul’da tamamladı. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nibitirdi ve aynı üniversitede Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde ihtisasınıtamamladı. 

Elazığ Asker Hastanesi’nde 1,5 yıl süreyle askerlikhizmeti yaptı. İstanbul Üniversitesi’nde doçentlik ve profesörlük unvanlarınıaldı. 1993 yılında Vehbi Koç Vakfı İstanbul Amerikan Hastanesi Ortopedi veTravmatoloji Bölümü’nü kurdu ve çalışmalarını halen burada sürdürmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

SANKO ÜNİVERSİTESİ

2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesive Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ileFizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Moleküler Tıp,Hemşirelik ile Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler alanlarında yüksek lisanseğitimi veriliyor.

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15