SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN 'BİR BAŞKA YILBAŞI' ETKİNLİĞİ

SANKO Üniversitesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde tedavi gören çocuklara “Bir Başka Yılbaşı” Etkinliği düzenledi.

SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN 'BİR BAŞKA YILBAŞI' ETKİNLİĞİ

SANKOÜniversitesi EMSA (European Medical Student Association - Avrupa TıpÖğrencileri Birliği) Kulübü tarafından, organizasyonu gerçekleştirilen “BirBaşka Yılbaşı” etkinliği kapsamında, SANKO Üniversitesi Tıp ve Sağlık BilimleriFakülteleri öğrencileri, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Pediatri Bölümü’ndetedavi gören çocuklarla yeni yılın gelişini kutladılar.

 

Hastanede tedavigören çocuklarla bir araya gelen öğrenciler, onlarla dans edip, boyama yaptılar.Çeşitli armağanlar alan çocuklar, birbirinden farklı aktivitelerle yeni yıladaha mutlu girdiler.

 

EMSA

28 ülkeden 118tıp fakültesinin üye olduğu ve Avrupa Parlamentosu tarafından onaylı tek tıpöğrencileri birliğidir.  

 

5 temel konuolan Halk Sağlığı, Tıp Eğitimi, Tıp Etiği ve İnsan Hakları, Tıp Bilimi, Avrupa Kültürve Entegrasyonu üzerinde çalışmalar yapan EMSA, bu çalışmalar kapsamında sağlıktaramaları, çeşitli konularda farkındalık yaratmak ve köy okullarınaziyaretlerin yanı sıra ulusal ve uluslararası alanda tıp fakülteleriöğrencileri arasında bir köprü kurmayı da sağlıyor.

 

EMSA SANKOKulübü, ulusal ve uluslararası alanda Gaziantep'i ve SANKO Üniversitesi’nitemsil edecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15