SANKOLU YÜZÜCÜLER 55 MADALYA VE 3 KUPA KAZANDI

SANKO Okulları yüzücüleri “25 Aralık Yüzme Kurtuluş Kupası”nda çeşitli kategorilerde toplam 55 madalya, birincilik, ikincilik ve üçüncülük kupaları olmak üzere üç kupa kazandı.

SANKOLU YÜZÜCÜLER 55 MADALYA VE 3 KUPA KAZANDI

Gaziantep Şehitkamil Belediyesitarafından Alleben Yüzme Havuzunda düzenlenen yarışlarda Çınar Özkamalı, DuruKayın, Nur Zorkirişçi, Neva Çayırlı, Tülay  Günsoy, Eyşan Bilge Güzel,Zeynep Sude Güntekin, Irmak Zehra Kökmen, Beren Kalyoncu, Ada Ulusoy ve LaraÇehreli'den oluşan SANKO Okulları minik kız takımı 8-10 yaş kategorisindebirincilik kupasını kazanırken; Alperen Göksular, Enes Miraç Akbaş, MustafaKerem Kaya, Murat Efe Süzgün, Mehmet Ozan Çağlı, Batuhan Kömürcü, Hasan MertSimitçi, Berkay Katırcıoğlugil'den oluşan minik erkek takımı ise 8-10 yaş kategorisindeüçüncülük kupasının sahibi oldu.

 

Ayrıca SANKO Okulları 8-10 yaş kız veerkek takımı sporcuları çeşitli stillerde 8 altın, 9 gümüş ve 13 bronz madalyaolmak üzere toplam 30 madalya elde etti.

 

11-12 yaş kategorisinde KadirhanSağlam, Deniz Keskin, Ali Emre Simitçi, Mehmet Berat Balık, Fahri Tuna Suat,Ali Mert Kurt, Yiğit Settar Evgülü  ve Deniz Aksoy’dan oluşan erkek yüzmetakımı ikinci; Beren Anlaş, Defnesu Demirbakan, Beril Tanrıtanır,Canem Evgülü ve Irmak Erdem oluşan kız takımı ise üçüncülük kupasınıkazandı.

 

SANKO Okulları 11-12 yaş kız ve erkektakımı sporcuları çeşitli stillerde de 2 altın, 14 gümüş ve 9 bronz madalyaolmak üzere toplam 25 madalyayı okullarına getirdiler.

 

SANKOOkulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, sporcularının kulaçlarını Gaziantep’indüşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yılı için düzenlen Kurtuluş Kupası için attıklarınıve yarışlardan 55 madalya, 3 kupa ile dönmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenlerini kutladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15