SARAYALTI CADDESİ'NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ulaşım Planı kapsamında Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon sistemi yeniden kuruluyor.

SARAYALTI CADDESİ'NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Tek ulaşım arteri üzerine kurulu trafik düzeni, şehrintarihi çekirdeğini trafiğin düğüm noktası haline getirmekteyken yeni kurulanulaşım sistemi ile kent merkezine alternatif ulaşım kanalları planlanmış vehazırlanan ulaşım projeleri aşamalar halinde hayata geçirilmektedir.

Bu kapsamda kentin, Kentsel Sit Alanından geçmekte olanSarayaltı Caddesi'nin (Sarayaltı Cami- Kanlıdere Köprüsü- Boğazkesen Camiarası) daha etkin kullanımı önem arzetmektedir. 18 metre genişliğinde planlanancadde mevcut durumda 8 metre genişliğinde kullanılabilmektedir. Yapılankamulaştırma çalışmaları tamamlandığında Eski itfaiye Kavşağından Postaneyeuzanan koridorda 18 metre 2 gidiş 2 geliş yol standardı sağlanmış olacaktır.

Sarayaltı Caddesi genişletme çalışmaları Kentsel SitAlanı Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında bir taraftan devam ederken, caddenindoğusunda yer alan Divanlı Caddesi'ni, Turan İlkokulu- Uyuzpınarı mevkiindenEski İtfaiye bölgesine bağlayan yolun kamulaştırma süreci tamamlanmıştır.Tarihidokuya özen göstererek alternatif ulaşım kanalları oluşturulmuş şehirmerkezinde odaklanan trafiğin dağılacağı kanallar açılmıştır.

Şehir merkezinin doğusunda,  gerek girift tarihi kent dokusu gerektopoğrafyanın eğimli yapısından kaynaklanan ulaşım zorlukları BüyükşehirBelediyesi'nin çalışmalarıyla bir bir aşılmaktadır.

Bu çalışmalar kapsamında genişletme çalışmalarıtamamlanarak yıkım yapılan bölgelerde hafriyat kaldırımının ardından dolgu vefiller serim çalışmaları ise aralıksız olarak devam ediyor.


Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15