SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ DUALARLA YAD EDİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla 81 ilde organize edilen “Sarıkamış Şehitlerini Anma programını” 6 Ocak 2019 Pazar günü saat 11:00 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kahramanmaraş Gençlik Merkezinde gerçekleştirdik.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ DUALARLA YAD EDİLDİ

Programa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI,Şube Müdürleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personelleri, Gençlik Merkeziüyesi Gençler, Antrenörler ve Sporcuları katıldılar. Kahramanmaraş GençlikMerkezinde yapılan Şarıkamış Şehitleri Anma Programın Kuran Tilavetininardından Gençlerimiz ellerini semaya açarak Sarıkamış’ta Şehit olan 90 binşehidimiz için Fatihalar okudular. Kuran Tilavetinin akabinde Çorba ikramıyapıldı. Şarıkamış Harekâtının 104. Senei devriyesinde gerçekleştirilen anmaprogramının sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI yaptığıaçıklamada şunları söyledi” “ Bu gün burada tüm gençlerimiz personellerimiz vevatandaşlarımızın katılımıyla bundan 104 yıl önce ülkemizin istikbali içintopraklarımızı düşman işgalinden kurtarmak adına her türlü imkansızlıklara rağmenSarıkamış’ın o zor hava koşullarında eksi 20-30 dereceler de kahramanca şehitolan ecdadımızı anıyoruz. Bu vatanın evlatları bizlere hürriyetimizibağımsızlığımızı kazandıran ecdadımızı hiç unutmayacaktır.” dedi.  


Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15