SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYECEKLER

Kahramanmaraş Gençlik Merkezi olarak ''Sarıkamış Şehitleri'' anısına Şehadil Mezarlığı Şehitlik mevkiinde yürüyüş gerçekleştirilecek.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYECEKLER


Sarıkamış şehitlerini anma etkinliği düzenleyecek olanKahramanmaraş Gençlik Merkezi 6 Ocak Pazar günü Gençlik Merkezi’nde buluşacak.Kahramanmaraş Gençlik Merkezi olarak ''Sarıkamış Şehitleri'' anısına "GençlikŞuhedanın İzinde" Sarıkamış Harekatının 105. yıl dönümünde Şehit Olan 90bin Mehmetçiğimizi anma adına; 06 Ocak 2019 Pazar günü 11:00 da KahramanmaraşGençlik Merkezi Önünden başlayacak olan yürüyüşümüz 100 Metrelik Bayrak açıpşehir merkezinden geçerek Şeyh Adil Mezarlığı Şehitlikte Sarıkamış ŞehitleriAnma programı sonra erecek. Gençlik Merkezinin düzenlediği bu etkinliğe büyükkatılım bekleniyor. Konu hakkında Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’eaçıklamada bulunan Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsanKabakcı, Sarıkamış Şehitlerini unutmadıklarını anımsatarak etkinliğe bütünkesimi davet etti.

“ŞEHİTLERİMİZİUNUTMAYACAĞIZ”

Sarıkamış Harekatı sırasında şehit askerlerimizin nasılüşüdüğünü anlatan Kabakcı, toplanan herkesin ecdadının ve şühedanın izindeyürüyeceğini belirterek, "Sizler buraya gelmiş olmakla bir kere daha nekadar büyük bir ecdadın torunları olduğunuzu ispatladınız. Allah hepinizdenrazı olsun. Bu vatan için, bu millet için inancımız, kutsallarımız vebayrağımız için şehit olmuş bütün kardeşlerimizi hayırla şükranla ve rahmetleyad ediyoruz. Bugün burada hepimiz onların en büyük fedakarlıklarını, yanicanlarını vermiş olmalarının hürmeti üzerine buradayız. Şehitlerimiziunutmayacağız. Onlar bizlerle birlikte yaşayacak. Türkiye CumhuriyetiDevleti'nin kutlu yürüyüşü hiçbir zaman durmayacaktır. Sizler bunun en büyükgarantisisiniz. Milletimizin ve devletimizin geleceğisiniz. Bugün buraya nasılgeldiyseniz her zaman ve her yerde sizlerden bir ricam var, üzerinizdetaşıdığınız emanetin sahibi olun. Burada dalgalandırdığınız bayrağımız herzaman üzerimizde dalgalanacak inşallah" diye konuştu.

“ONLAR VATANMİLLET SEVGİLİ İLE ŞEHİT OLDU”

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Aliİhsan Kabakçı, Sütçü İmam'ın torunları Kahramanmaraşlı gençlerin şehitleriniunutmadıklarını, Şarıkamış şehitlerinin hangi şartlarda şehadet şerbetininiçtiklerine bir kez daha şahit olduklarını kaydetti.

Kabakçı konuşmalarını şu şekilde sürdürdü;  "Bugün bizler ve sizler, yarınçocuklarımız, torunlarımız inşallah onlar da bizi, bizlerin bugün şehitlerimiziyad ettiğimiz gibi dualarla anacak. Burada şehit olanlar 'Allah Allah'nidalarıyla şehit oldu. Vatan ve millet sevgisiyle şehit oldu, inşallah bizlerde bu şuur içerisinde milletimize ve devletimize hizmet edeceğiz. Pazar günühepimiz bu yürüyüşü yan yana, kol kola ve sizlerle gençlerle beraber yapacağız.Ülkemizin her yerinde Pazar günü Sarıkamış şehitleri hatırlanıyor, onlar içindualar, mevlitler okunuyor, Allah kabul eylesin inşallah" ifadelerinikullandı. (HABER: İLKERYİYEN)

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15