SEÇİM DÖNEMİ HAREKETSİZ GEÇİYOR

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasının ardından partiler hazırlıklarına başlarken, adaylarda bir bir açıklanıyor. Kahramanmaraş'ta vatandaşlar seçimin önceki dönemlere göre daha hareketsiz geçtiğini öne sürdü.

SEÇİM DÖNEMİ HAREKETSİZ GEÇİYOR

Sokakların nabzını tutan Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi,Trabzon caddesinde vatandaşlardan seçim dönemini değerlendirmesini istedi.Seçim döneminin eskilere oranla Kahramanmaraş'ta daha hareketsiz geçtiğinibelirten vatandaşlar, bu durumu AK Parti'nin Kahramanmaraş'ta güçlü olmasınabağladı.

AK Parti'nin geçtiğimiz dönemlerde aldığı oy oranlarınabakıldığında ortalaması yüzde 70 olmasından dolayı Kahramanmaraş'ta kesin gözüile bakan vatandaşlar, rakiplerin şanslarını düşük görmesi ve AK Parti'yeKahramanmaraş'ta kesin gözü ile bakılmasından dolayı diğer illere oranlahareketsiz geçtiğini belirtti.


SEÇİM HEYECANIKALMADI

Eskiden seçim dönemlerinde aday belli olmadan, adayadaylarının dahi araç giydirip sokaklarda dolaştırdığını ve daha hareketliseçim dönemleri yaşandığı belirten vatandaşlar bu dönemin sessizliğine değindi.Gazetemiz mikrofonlarına konuşan Ali Ayık, ''Bu seçim dönemi diğer seçimlereoranla daha sessiz ve sakin geçiyor. Artık insanlarda seçim heyecanı kalmadı.İnsanlar daha çok ekonomik yönden düşünüyor'' dedi. Seyit Şako ise Ekonomigüzel olursa millet siyasete daha aktif bakar ve heyecanlı bir şekilde yaşar.


AK PARTİ'YE KESİNGÖZÜ İLE BAKILIYOR

AK Parti'nin Kahramanmaraş'ı alacağını belirten Şükrü Elmas,''Hiç tereddüdüm yok AK Parti alacaktır. Onun dışında kimseyi düşünmüyorum.Büyükşehir adayı da açıklandı. Ümidimiz tam. İnşallah daha iyi olacaktır''dedi. İnsanların oy vereceği parti büyük oranla belli oldu diyen AhmetÇetinkaya, “31 Mart yerel seçimlerine daha çok zaman vardır. Bu yüzden insanlarhenüz seçim atmosferine girmedi. Ben bu seçimlerde de AK Partinin ipigöğüsleyeceğini düşünüyorum.  Diğerpartilere Kahramanmaraş halkının sıcak bakmayacağını düşünüyorum.''

Servet Mutlu, “Bu seçim dönemi diğerlerine göre daha sessizve sakin geçmektedir. Bir siyasetçinin tertemiz olması ve söylediği sözünarkasında olması lazım. Halka vaat ettiği sözleri yerine getirmesi lazımdır.Gönül ehli olması gerekmektedir. Vatandaşların dertleriyle ve problemleriyleilgilenmesi gerekiyor. Şahsi bir vatandaş olarak bunları siyasetçilerimizdenrica ediyorum'' dedi. 

Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşın siyasete fazla zamanayıramadığını dile getiren Seyit Şako, Ekonomi güzel olursa milletin daha aktifve heyecanlı bir şekilde yaşayacağını düşünüyorum. Siyasi Partilere daha olumlubakarlar. Ekonomik ve geçim sıkıntılarından dolayı insanlar durgun birdurumdadır. 31 Mart'ta hayırlısı ne ise o olsun. Ben inanıyorum kivatandaşlarımız en iyi kararı verecektir.''


Halkın AK Partiye olan güveninin tam olduğunu söyleyen HalitEskisarılı, Bundan dolayı vatandaşlarda seçimi AK Partinin kazanacağına olaninancı tam olduğu için siyasetin sessiz geçtiğini düşünüyorum. Diğer partileradaylarını bile açıklamadılar. Ama AK Parti neredeyse bütün adaylarınıaçıkladı. Ben diğer partilerin AK Partinin karşısında duracağını düşünmüyorum”açıklamalarında bulundu.

HABER-FOTO: MERTPOLAT

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15