SEÇİMLER DEMOKRASİNİN HASAT YERLERİDİR

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç; “biz sadece seçim çalışması yapmıyoruz, saha çalışması da yapıyoruz. Hemşerilerimizin sorunlarını dinliyoruz ve en iyi Kahramanmaraş’ı nasıl oluşturur bunun fikir alışverişini yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ilgisinden memnunuz, seçimler demokrasinin hasat yerleridir.” Dedi.

SEÇİMLER DEMOKRASİNİN  HASAT YERLERİDİR

Seçim çalışmaları çerçevesinde her gün dinlendiği 4 Saatdışında 20 saatini vatandaşlarıyla birlikte geçiren Ak Parti KahramanmaraşMilletvekili Celalettin Güvenç dün de Onikişubat Belediye Başkanı HanefiMahçiçek’le Yeni Hal esnafını ziyaret etti. Esnaflarla tek tek ilgilenen vesorunları dinleyen Güvenç, partilerinin sadece seçim çalışması değil aynızamanda saha çalışması da yaptıklarını söyledi Güvenç, “vatandaşlarımızın varolan sorunların çözüm adresinin Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti olduğunugördüklerine şahit oluyorum. Ama bu bir seçimdir, demokrasi çok güzel bir şey,dinliyoruz, eleştiri alıyoruz, dersler çıkartıyoruz. Seçimler demokrasininhasat yerleridir, harman yerleridir. Belediye Başkanlarımızla sahada gezerken, ‘Allah razı olsun’ cümlesini duyuyoruz veBaşkanlarımız da çok mutlu oluyor, emeklerinin boşa gitmediğini görüyor. Diğeryandan gözden kaçan bir eksik varsa hemen ekibine talimat veriyor. Biz sadeceseçim çalışması yapmıyoruz, aynı zamanda şehrin sorunlarını konuşuyoruz.İnsanlarımızın, esnafımızın problemlerini konuşuyoruz, daha iyi birKahramanmaraş’ı nasıl oluştururuz bunu araştırıyoruz. O anlamda seçimçalışmalarını saha çalışmalarına dönüştürüyoruz.” Dedi.

Güvenç yaptıkları saha çalışmalarında CumhurbaşkanıErdoğan’a, partilerine ve Türkiye’nin geleceğine olan inançlarını toplumun tümkesiminde gördüklerini belirterek hem mecliste çoğunluğu yakalayacaklarını hemde ilk turda Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak seçeceklerini dile getirdi.25 Haziranda güçlü bir Türkiye’yeuyanacağız

Günün 20 saatini hemşerileriyle birlikte geçiren Ak PartiKahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “çalışmalarımızda gördükki; Kahramanmaraşhazır, inşallah birinci turda ülkemiz seçimini yapacak ve önüne bakacaktır. 24Haziranın ardından 25 Haziran’da Türkiye çok güçlü bir şekilde sabaha uyanacakdiye düşünüyorum.” Dedi.

24 Haziran Seçim çalışmaları çerçevesinde Kahramanmaraş’ınen ücra noktalarından en merkezi yerlere kadar hemşerileriyle buluşan TBMM İçişleriKomisyon Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç dünçalışmalarını Meyve ve Sebze Halinde gerçekleştirdi. Sabah saatlerindeOnikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçekle esnafları tek tek gezen Güvenççalışmaların çok iyi gittiğini, hemşerileriyle hemhal olmaya devam ettiklerinibelirtti.

Güvenç; “Esnaflarımız yer yer sorunları dile getiriyorlarama kararlılıklarını da ifade ediyorlar. Bir kez daha ‘Ak Parti’ diyor, ‘TayyipErdoğan’ diyor. Bunu görmek bizim için büyük bir kıvanç meselesi. Bu tablo 24Haziran’da Ak Partinin bir sıkıntı yaşamayacak olmasını gösteriyor, çünkühemşerilerimiz buna izin vermeyecek. Bütün esnafımıza, Kabzımallar OdasıBaşkanımıza teşekkür ediyorum. Hal’in birçok sorunu çözülmüş, kalanlarını dabelediyelerimiz çözüyor ve çözmeye devam edecek inşallah.” Dedi.

KAHRAMANMARAŞ HAZIR İLK TURDA İŞİ BİTİRECEĞİZ

Seçim ve saha çalışmalarında hemşerilerinin hemCumhurbaşkanı Erdoğan’a hem partilerine hem de Türkiye’nin geleceğine olaninançlarını ifade etmelerinin kendilerini mutlu ettiğine de vurgu yapan Güvençşöyle konuştu; “Bu kararlılığı işçide de, esnafımızda da, mülk sahiplerinde degörüyorum. Kahramanmaraş hazır, inşallah birinci turda ülkemiz seçimini yapacakve önüne bakacaktır. 24 Haziranın ardından 25 Haziran’da Türkiye çok güçlü birşekilde sabaha uyanacak diye düşünüyorum.

Yapılan anket çalışmalarını da değerlendiren İçişleriKomisyon Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç;“yapılan adil ve gerçek anketler, Sayın Cumhurbaşkanımızı birinci turdaseçileceğini gösteriyor. Yüzde 50’nin üzerinde 54 bandın gibi ilk turdaseçileceğini anketler gösteriyor. Cumhur ittifakı da mecliste ciddi birçoğunluk elde edeceğine dair ciddi bulgular var.

GÜNÜN EN AZ 20 SAATİ AYAKTAYIZ

Biz inançlıyız, biz seferle, çalışmakla, halkımıza hizmetle,ülkemiz üzerine oynanan oyunları anlatmakla, yeni Türkiye’den söz etmekle, yeniTürkiye’nin nasıl olacağını anlatmakla memuruz. Ak kadrolar sabah saat08-09’dan ertesi gün sabah namazına kadar, teşkilatlarımız, BelediyeBaşkanlarımız, Meclis üyelerimiz hepimiz ayaktayız. Gerçekten demokrasi adına,siyaset adına göz yaşartıcı çok güzel çalışmalar yürütülüyor. Kadınkollarımızdan bir ev hanımı kardeşimiz evine gidip ailesine iftarhazırlayacağına, sahur hazırlayacağına gidip belediyelerimizin verdiği iftarçadırlarında halkımızla bir arada oluyor. Sonra gece saat 2’lere, 3’lere kadarsahada partimiz için çalışıyor. Milletimiz ve Yüce Mevla’nın bu emeği ‘yok’saymayacağını düşünüyorum ve sonuç alacağımızı düşünüyorum.” Diye konuştu

SADECE SEÇİM DEĞİL SAHA ÇALIŞMASI DA YAPIYORUZ

Sahada edindiği izlenimleri de Kahramanmaraş’ta BugünGazetesine aktaran Güvenç açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “vatandaşlarımızın var olan sorunların çözüm adresinin Recep Tayyip Erdoğan veAk Parti olduğunu gördüklerine şahit oluyorum. Ama bu bir seçimdir, demokrasiçok güzel bir şey, dinliyoruz, eleştiri alıyoruz, dersler çıkartıyoruz.Seçimler demokrasinin hasat yerleridir, harman yerleridir. BelediyeBaşkanlarımızla sahada gezerken, ‘Allah razı olsun’ cümlesini duyuyoruz veBaşkanlarımız da çok mutlu oluyor, emeklerinin boşa gitmediğini görüyor. Diğeryandan gözden kaçan bir eksik varsa hemen ekibine talimat veriyor. Biz sadeceseçim çalışması yapmıyoruz, aynı zamanda şehrin sorunlarını konuşuyoruz.İnsanlarımızın, esnafımızın problemlerini konuşuyoruz, daha iyi birKahramanmaraş’ı nasıl oluştururuz bunu araştırıyoruz. O anlamda seçimçalışmalarını saha çalışmalarına dönüştürüyoruz.

Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi Aşkla koşanlar yorulmazlar’diyor. Bizde aşkla koşuyoruz ve yorulmuyoruz. Milletimiz için yaptığımız herşey milletimize helal olsun. Ramazan ayında biraz fiziki olarak yorulsak bilemilletimizin bize ilgisi, sevgisi ve duası her şeyi bitiriyor.”

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15