SEÇMEN PARTİYE GÖRE OY VERİYOR

31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte siyaset arenası ısınmaya başladı. Kahramanmaraşlı vatandaşlar yerel seçimlerde oy kullanırken adaydan ziyade partiyi göz önüne aldıklarını ifade ediyorlar.

SEÇMEN PARTİYE GÖRE OY VERİYOR

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Haber Ekibi olarak sokağa çıkıp vatandaşlara Oyunuzu verirken parti mi, aday mı daha etkili olur? Sorusunu yönelttik Kahramanmaraşlı vatandaşların büyük bir çoğunluğu oy kullanırken partiyi dikkate aldıklarını söylediler. 

31 Mart yerel seçimlerinde partiyi baz alarak oy kullanacağını söyleyen Mevlüt Çayır, “Tabi ki adayda önemlidir ama ben partiye göre vereceğim. Bu yerel seçimlerden sonra halka ve şehre daha fazla hizmet olması gerektiğini düşünüyorum. Kahramanmaraş’ta yeteri kadar hizmetin yapıldığını düşünmüyorum. Parkların, çevre düzenin ve alt yapının iyileştirilmesi kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

Oy kullanırken partiyi göz önüne alacaklarını söyleyen Kerim Bucak, “ Desteklediğim partinin gösterdiği adaya destek vereceğim. Yerel seçimlerden şehrimize daha fazla hizmetin gelmesini istiyoruz. Bazı mahallerde su ve yol sıkıntısı yaşanıyor. İnşallah onlar da çözülür diye umut ediyorum.

Oy kullanırken partiye göre oy vereceğini söyleyen Derya Kuşçu, “ Tabi ki yapılacak olan hizmetler çok önemlidir. Verdiğim oyda partinin çok etkisi olacaktır. 31 Marttan sonra bundan daha iyi bir Kahramanmaraş hayal ediyorum.  Kahramanmaraş’ta her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorum. Umudumuz her şeyin daha iyi olmasıdır” dedi.

Her seçimlerde mutlaka sandığa gittiğini söyleyen Mustafa Sarı, “Ben her zaman son anda karar veririm. Oyumu kullanırken hiçbir menfaat gözetmiyorum. Hiçbir parti ile iç içe değilim. Tabi ki ülkemi düşünecek insana da sıcak bakarım. Kesin olarak adaya göre oyumu veririm. Yerel seçimlerde belediyelerden daha fazla hizmet bekliyoruz. Memleketin durumunu bile sorunlarına hâkim olan kişilerin aday gösterilmesini isterim. Bu şekilde şehrin daha fazla hizmet alabileceğini düşünüyorum. Vatandaşın gösterilen adayları tanıması lazımdır. Adaylar rant peşinde koşmamalıdır. Kahramanmaraş’a yapılabilecek en büyük hizmet istihdamın arttırılmasıdır” açıklamalarında bulundu.

Yerel seçimde oy kullanırken adayı adaya göre oy vereceğini söyleyen Hamza Karataş, “Adayların halkın içinden çıkması ve halkın tanıması lazımdır. Oy kullanırken her zaman kişiye bakarım. Kahramanmaraş’ta son yıllarda gerekli yatırımlar yapıldı. Ben tek sorunun aşırım trafik olduğunu düşünüyorum. Umarım bu sorun en yakın zamanda çözülür” şeklinde konuştu. 

HABER-FOTO: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane