Şehrin en dar sokağı!

Kahramanmaraş'ta iki kişinin yan yana yürüyemeyeceği kadar dar olan 14.sokak görenleri hayrete düşürüyor. Mahalle muhtarı ise bu sokağın, şehrin en dar sokağı olduğunu söyledi.

Şehrin en dar sokağı!

Onikişubatilçesi Karamanlı Mahallesinde bulunan 14.sokak çarpık kentleşme nedeni çokküçük bir alana kurulmuş. Yaklaşık 50 yıldır bu şekilde olduğu tahmin edilensokakta, iki kişi yan yana dahi yürüyemiyor.

Yıllarınizini taşıyan sokakla ilgili olarak konuşan Ziya Çetinaslan, ''Bu sokağımızKahramanmaraş'ın en dar sokağı gerçekten, iki kişi yan yana yürüyemiyor. Bubirazda çarpık kentleşmenin bir örneği. Maalesef bu çok acı bir gerçek. Bunukabul etmek lazım. Burası 14.sokağımız, 13. sokak ile bağlantısı var. Bizbununla ilgili belediyemize dilekçemizi verdik. Allah korusun burada bir yangıngibi bir durum olsa mümkün değil ulaşamazlar'' dedi.

Mahalleiçin kentsel dönüşüm kararının verildiğini belirten Çetinaslan, ''Ne zamanuygulanacağı belli değil. Serintepe ve Akçakoyunlu mahallelerimizde bu dönüşümedahil edildi. Şuan da bir atılım yok. Kış şartlarından dolayı beklemedeolduğunu düşünüyorum. İnşallah bunu en kısa zamanda çözeceğiz. Şu anda buradayaşayan vatandaşlarımız hizmet alamıyorlar. En büyük sıkıntımız ise bir doğalafet, yangın gibi durumlarda buraya ulaşmak mümkün değil' ifadelerine yerverdi.

İmar nizamıdoğrultusunda 1.5 yıl beklediklerini söyleyen Çetinaslan, ''1.5 yıl Sonundaçıkan karar ile kentsel dönüşüme karar verildi. Şu anda kentsel dönüşümdenmahallelilerimizin faydalanması için tek şart bin metrekare yer olmasıgerekiyor. Buda vatandaşlarımızın duyarlılığı ile yapılabilir. Karar belediyemeclisinden çıktı ve kesinleşti. Ne zaman uygulanacağı belli değil. En büyüksıkıntımız ise bir doğal afet, yangın gibi durumlarda buraya ulaşmak mümkündeğil. Bir kişinin geçebileceği şekilde dizayn edilmiş'' diye konuştu.

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15