Şehrin Kahraman Çocukları!

Kahramanmaraş'ta milli ve manevi duygularıyla hareket eden çocuklar okullarındaki sınıflara şehitlerin isimlerini verdi.

Şehrin Kahraman Çocukları!

Çağlayancerit İlçesinde bulunan 80.yıl Çok Amaçlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Merve Çakır'ın öne sürdüğü fikir üzerine okul içerisindeki sınıflara şehitlerin isimleri verildi. Öğrenciler şehitlerin manevi duygularını bu şekilde yaşamak istiyor.

''ŞEHİTLERİN İSİMLERİ VERİLDİ''

Bir çok yerde parklar ve köprülere şehitlerin isimlerinin verildiğini belirten öğrenci Merve Çakır, ''Onlar bizim için canlarını veriyor.Neden sınıflarımızın adı onların isminden olmasın.Bizde bu sınıflarda onların maneviyatlarıyla o milli duygularla okumayalım'' dedi. Okul müdürü Erkan Duran'ın  milli eğitime yazdığı yazıyla izin alınmasının ardından okuldaki bütün sınıflara şehitlerin isimleri veriliyor.

''YASEMİN TOKER ZİYARET ETTİ''

Kahramanmaraş'ta haftasonu düzenlenen Offroad yarışmasına katılan Yasemin Toker, kendi şehit yakınlarından Ersin Özyurt'un adının verildiği okulu ziyaret etti. Merve Çakır ile bir araya gelen Toker, ona forma hediye etti. Yasemin Toker daha sonra okuldaki öğrencilere seminer verdi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında verdiği seminerde lise son öğrencilerine kariyer ve başarı hikayelerini anlattı.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15