Seramik, duvar ve sıva ustaları, ÇİMKO'da buluştu.

SANKO Holding’in çimento sektöründeki yatırımı olan Çimko Çimento ve Beton Sanayi, bölgede çalışan seramik, duvar ve sıva ustalarını Narlı Çimento tesislerinde ağırladı. Çimko’nun ilk kez düzenlediği etkinliğe katılan ustalara hem eğitim verildi hem de tesislerde üretilen ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

   Seramik, duvar ve sıva ustaları, ÇİMKO'da buluştu.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yapılan etkinliğinaçılış konuşmasını Çimko Çimento Satış Direktörü Mehmet Ülger yaptı. Çimkoolarak çimento sektöründe 25 yıla yakın süredir müşteri odaklı çalışmalara imzaattıklarını belirten Ülger, “Bugün bu imzalardan bizim için en anlamlısı olanbirincisini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirmek istediğimiz ‘Çimko UstaEtkinliği’ için bir aradayız” dedi.

  Çimko Çimento’nun,büyüme ve güçlenmesindeki desteğinin göz ardı edilemeyeceğini vurgulayan Ülger,“Sizlere iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilendirme yapmak istiyoruz.Sizlerin hayatının bizler için çok değerli olduğunu belirtmek isterim. Bizleribir marka olarak biliyorsunuz. Her gün karşılaştığınız çimentodan karıştırarakharç yaptığınız bizi daha iyi tanımak istemez misiniz? Sizlere sunduğumuz ürünve hizmetler ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız. Ürünlerimiz ve kalitepolitikalarımız ile İlgili sizleri sıkmadan teknik bilgilendirmeler yapacağız.Sizlerden aldığımız güç ile yılmadan yorulmadan nasıl çalıştığımızıanlatacağız. Birlikte büyüyen bir aile olarak sizleri aramızda görmektenmutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

  ÇimentonunMalzemeleri

  Çimko ÇimentoStrateji ve Planlama Direktörü Ali Tarlakazan çimentonun yapı malzemelerihakkında bilgi verdi. Çimentonun klinker, alçı taşı ve çeşitli mineralkatkılardan oluşan yapı malzemesi olduğunu ifade eden Tarlakazan, “Ancak dahada önemlisi küçük bir kalker tanesinin üretim prosesinden geçip sizlerlebağlılığımızı sağlaması bizim için çok daha önemlidir. Ustalarımızıağırlamaktan mutluluk duyduk. Herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

  Çimko FirmasınınTanıtımı Yapıldı

  Çimko Çimento GelirYönetimi Müdürü Anıl Gökçedağ, Çimko firması hakkında bilgiler verdi. Çimko’nundört coğrafi bölgede, 22 ilde faaliyet gösterdiğini belirten Gökçedağ,“İkientegre fabrika, iki paketleme tesisi ve 20 hazır beton tesisiyle sizlere ürünve hizmet sunuyoruz. Bizler için önemli olan sizlerin kalbinde ve aklında yeredinebilmek. Sizler için birçok faaliyet alanlarımız bulunmakta ve sizlerinbeklentileri doğrultusunda sürekli farkındalık oluşturuyoruz. Zirveyihedefliyoruz. Sizleri de zirveye taşımak istiyoruz. Dört coğrafi bölgede 22ilde faaliyet gösteren Çimko 200 güçlü bayi ağı ile sizlere dokunuyor. Ürünçeşitliliğiyle sektöre yön veriyoruz. Kolay çimento ailesi ile size özel ürünve hizmetler sunuyoruz. Şunu unutmamak gerekiyor, yapı ve inşaat sektöründe sonkullanıcılar insanlardır. İnsanlar yapılarda gözüyle gördüğü temas ettiğiuygulama ve malzemeleri görür. Aslında gizli kahramanlar sizler ve bizleriz.Yapıları şekil veren hayat veren sizlersiniz. Sizlere sağlam ve dayanıklı ürünsunan ise bizleriz. Varsın olsun bizler ve sizler gizli kahraman olmaya devamedelim.

  Bundan sonrası içinyine ne yapabiliriz diye sürekli temas halinde olalım. Bu kapsamda sizlerinetkisi ile faaliyete aldığımız iki konuya değinmek istiyorum. Bu yıl ekimayında tanıtımını yaptığımız yeni ambalaj tasarımlarımız bulunuyor. Çok ciddiaraştırma ve analizleri yaptık. Sizlere dokunduk, beklentilerinizi aldık,anketler yaptık. Özetle sizler bu ambalaj tasarımını yaptınız. 25 kilogramkolay ailesini denemenizi, kolay kullanım ve saklama koşullarındanyararlanmanızı istiyoruz. Bir diğer konumuz ise iletişim. Bulunduğumuz dijitalçağda bizlere 7/24 ulaşmanızı istiyoruz. Bu kapsamda ‘Müşteri Şikâyet Portalı’üzerinden sizlerden geribildirimler bekliyoruz. Kullanıcı dostu uygulamalarüzerinden bizlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca ‘WhatsApp Müşteri Hattı’ ilebize hızlıca ulaşabileceksiniz. Lütfen gün sonunda bu hattı ‘Alo Çimko’ diyekaydedin. Sizlere çok daha yakın olmak için gerçekleştirdiğimiz bu etkinliksonrası saha ziyaretleri gerçekleştirerek farkındalık sunmak istiyoruz” dedi.

  “Bizim Neİstediğimiz Değil Sizlerin Ne İstediği Önemli”

  Çimko ÇimentoPazarlama Yöneticisi ve etkinlik moderatörü Mehmet Hakan Yılmaz, ustalara yeniürünlerin, özellikle 25 kilogramlık çimentoların tanıtımının yapılacağına vurguyaptı. Bundan sonraki süreçte sürekli ustalarla irtibat halinde olacaklarınıbelirten Yılmaz, “Bundan sonraki süreçte sürekli irtibat halinde olacağız.Bizim ne istediğimiz değil sizlerin ne istediği önemli. Biz birlikte ÇİMKO’yuz”ifadelerine yer verdi.

  Çimentonun Tarihçesi

  Çimko Çimento KaliteKontrol ve Laboratuvar Yöneticisi Emre Birinci “200 yıldan beri kullanılançimento kelimesi, yontulmuş taş kırıntısı anlamındaki Latince ‘caementum’sözcüğünden türemiş, sonraları ‘bağlayıcı’ anlamında kullanılmaya başlamıştır”diyerek, çimentonun tarihçesine değindi.

  Günümüzde kullanılançimentonun ilk üretiminin İngiltere’nin Portland bölgesinde 1820’li yıllardagerçekleştiğini ifade eden Birinci, “Türk standartlarına göre çimento tiplerifiziksel mekaniksel özellikleri ve standart gereklilikleri ve bu çimentolarlaharç ve beton malzemeler üzerindeki etkisini irdeliyoruz. Bu konuda kaliteanlamında müşterilerin yaşadığı problemlere iyileştirme önerileri sunuyoruz. 27farklı çimento üretimimiz bulunuyor.  27çeşidide 5 ana tipte gruplandırıyoruz” şeklinde konuştu.

  Çimko Tesisleri

  Tesisler hakkındagenel bilgi veren Çimko Çimento Üretim Müdürü Ahmet Teke, hammaddenin ocaktançıkarılıp satış aşamasına kadar fabrika süreçlerini paylaştı, 2019 yılındadevreye alacakları WHR tesisi ile bacadan çıkan yüksek sıcaklıklardaki gazlarıbir tribün ile enerjiye çevireceklerini belirtti.

  Etkinlik sonrasıtesisler ustalara gezdirildi ve katılımcı ustalara ‘Çimko Usta Etkinliği’katılım belgesi ile‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ sertifikaları verildi.

 

                                         

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15