SERGENTEPE ORTAOKULU PERSONELİ AVRUPADA EĞİTİM ALDI

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından desteklenen “Göçmen Çocukların Entegrasyon Sürecinde Öğretmenin Rolü” projesi Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında, Sergentepe Ortaokulundan 10 öğretmen ve idareci proje konusu ile ilgili eğitimlerini başarı ile tamamlayarak yurda döndüler.

SERGENTEPE ORTAOKULU PERSONELİ AVRUPADA EĞİTİM ALDI

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığından alınan hibe ile yürütülen proje kapsamında gerçekleştirilen proje hareketlilik faaliyetine Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Tufan YORULMAZ, Okul Müdür Yardımcısı Mesut CAN, Proje Koordinatörü Kürşat ÇİFTÇİ, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Ayşenur GÖKÇELİ, İngilizce Öğretmeni Rukiye SOYDAN, İngilizce Öğretmeni Güllü TOHUMCU, İngilizce Öğretmeni Yasemin ŞAN, Özel Eğitim Öğretmeni Efkan KORKMAZ, Özel Eğitim Öğretmeni Muammer GÖKAHMETOĞLU ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tarkan HOŞCA katılım gerçekleştirmiştir.


Projede okulda eğitim öğretimine devam eden göçmen öğrencilerin, mevcut öğrencilerle ve okulla uyum sağlamasında kültürel farklılıktan kaynaklanan sorunların çözümüne yönelik olarak personellerin profesyonel yaklaşım gösterebilmesi için eğitim almışlardır.  Proje katılımcıları projenin hareketlilik faaliyetinde edinilen bilgi ve tecrübeleri okul personelinin tamamıyla paylaşacak ve okulda bütün personelin bilgi edinmesi sağlanacaktır.


Avrupa’daki iyi uygulama örneklerini inceleme fırsatı bulan proje katılımcılarının oluşturdukları raporlar doğrultusunda göçmen çocuklara ve okul öğrencilerinin tamamına yönelik proje kapsamında bir dizi etkinlik ve faaliyetler gerçekleştirilecektir.


Sergentepe Ortaokulu 2019 yılı Erasmus+ Programları kapsamında yeni projeler üretmek ve sunulan imkânlardan en üst seviyede faydalanmak için çalışmalarına okulda oluşturulan özel bir proje ekibiyle devam etmektedir.


İlimiz okullarının programlardan faydalanması eğitimde yeni yöntem ve metodolojileri öğrenerek yeni yaklaşımlar geliştirmesi için AB Eğitim ve Gençlik Programları farklı programlarla fırsatlar sunmaktadır. Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS+ 2014-2020 yıllarını kapsayan dönemde uygulanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 05:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15