'ŞİDDETİN KARŞISINDA KARARLI BİR DURUŞ SERGİLEYECEĞİZ'

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu son günlerde meydana gelen şiddet olaylarıyla ilgili kınama mesajı yayımladı.

'ŞİDDETİN KARŞISINDA KARARLI BİR DURUŞ SERGİLEYECEĞİZ'

Kahramanmaraş ASKF Başkanı Ergün Önal, “Gerçekleşen buüzücü olayları kınıyor, amatör spor camiamızın her bir ferdini, sporda şiddetekarşı kararlı bir duruş göstermeye davet ediyoruz” dedi.

Spor sahalarında istenmeyen olaylar yaşanmaya maalesefdevam ediyor. Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi sonyaşanan olaylarla ilgili kınama mesajı yayımladı. Başkan Önal imzalı mesajda şugörüşlere yer verildi; “Son günlerde sahalarımızda yaşanılan şiddet olaylarıbizleri derinden yaralamıştır. Son olarak İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup'taYıldırım Bosnaspor ile Küçükköyspor arasındaki maç öncesi çıkan kavgada 17yaşındaki Muhammed Yücel bıçaklanarak öldürüldü. Bayrampaşa Stadı'na gidenYıldırım Bosnaspor-Küçükköyspor taraftarları arasında kavga çıktı. Bıçaklarınkullanıldığı kavgada 17 yaşındaki Küçükköy taraftarı Muhammed Yücelbıçaklanarak yaralandı. Sporun dostluk, kardeşlik ve centilmenlik olduğunuunutan kişilerce yapılan saldırılar hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği gibiaynı zamanda da birçok sporcumuzu sporla buluşturan kulüplerimize de maledilemez. Asla değişmeyecek bir gerçek var ki sahada da tribünlerde de kazanansadece dostluk olacaktır. Spor evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili,ırkı, dini farklı insanları birleştiren önemli bir vasıtadır. Ayrıca günümüzanlayışına göre spor, çok önemli bir kitle eğitim vasıtasıdır. Kabullenmemizgereken gerçek sporun ayrıştırıcı değil birleştirici olduğudur. Bizler sadecekulüplerimizi yönetmeyeceğiz. Camianın bütünlüğü içerisinde hareket ederekFair-Play ruhunu tüm camiamıza aşılayacağız. Federasyonumuz geçmişte olduğugibi bugünde şiddetin karşısında kararlı bir duruş sergileyecektir. Biliyoruzki Fair-Play ruhuyla yakalanan başarı daimi olacaktır. Gerçekleşen bu üzücüolayları kınıyor, amatör spor camiamızın her bir ferdini, sporda şiddete karşıkararlı bir duruş göstermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane