Sınav Kolejinden Eğitimde Farkındalık

Sınav Koleji, Kahramanmaraş PİAZZA’da 24 ağustos cumartesi günü saat 13.00de üçüncü resim sergi açılışını yapmıştır. Sergi açılışında Kahramanmaraş Sınav Koleji Genel Müdürü Ayhan Kılınç, KSÜ, Rektörü Prof.Dr. Niyazi CAN ve diğer konuklar ile sergiyi ziyaret ettiler.

Sergi açılışında konuşan Sınav Koleji Genel Müdürü Ayhan KILINÇ; Sınav Koleji olarak bugün sosyal aktiviteler kapsamında 3.cüsünü düzenlediğimiz resim sergisini değerli hemşerilerimiz Kahramanmaraşlıların hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Sınav Koleji sadece insanları sınava hazırlamayı amaçlamıyor aynı zamanda sosyal yönüne de pozitif katkılar yapmayı amaçlıyor. Bu nedenle Sınav  Koleji bilimsel aktivetelerin yanı sıra sosyal aktiviteleri de ön planda tutmaktadır. Kahramanmaraş’ta Sınav Koleji, Ana sınıfından, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversitelere yönelik konusunda uzman ve deneyimli Eğitimciler ile başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Sınav Koleji ABD, Fransa ve İtalya’da bulunmuş AkademisyenEditörlüğünde Eğitimde Side toside, Facetoface, uygulamalı (practical), sevgi, insan ve başarı odaklı (Focused on love, peopleandsuccess) bir model ile eğitimde büyük başarılar elde etmeyi hedefliyor.  Parolamız mutlu öğretmen mutlu öğrenci ile güzel başarılara imza atmaktır. Sınav Kolejinin amacı; bilinçli, bilgili, sosyal ve başarılı öğrenciler yetiştirmektir. Tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizi Sınav Kolejimizle tanışmaya davet ediyorum.” dedi.

Sınav Kolejinin davetlisi olarak sergi açılışını yapan KSÜ Rektörü, Niyazi CAN’da KSÜ olarak sanat ve sanatçının yanında yer aldıklarını ve her zaman  sanatçıya sahip çıkacaklarını söyledi. KSÜ’den mezun olan ve birbirinden güzel figürler çizmiş sanatçımıza da teşekkür ederim. Biz KSÜ ailesi olarak sanatsal faaliyetlerin herkes tarafından desteklenmesini bekliyoruz. Sınav Kolejinin böylesine nazik daveti için teşekkür ediyorum. 

Sınav Eğitim Kurumları olarak Sınav Koleji için de hedefimizi büyük tutarak, Atatürk’ün tarihi sözünde ifadesini bulan “büyük milletimize” yakışır nitelikte fiziki yapısı, yüksek teknolojisi ve çağdaş eğitim anlayışıyla uluslararası standartlarda bir okul kurduk. Amacımız; yeniliğe açık, akademik eğitimin yanında etkin yabancı dil öğretiminin yapıldığı; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle zenginleştirilmiş programıyla, hem öz değerlerimize bağlı hem de evrensel normları benimseyen ufku geniş, özgüveni yüksek, “dünya vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda çalışan Sınav Koleji’ne çocuklarımız her gün severek, isteyerek, keyifle gelmekte; derslerini yaparak, yaşayarak, zevkle öğrenmektedirler. Bugünün mutlu ve başarılı çocuklarının, yarının üretken ve saygın bireyleri olacağına inancımız tamdır.

Sınav, İlkeleri olan bir Kolej

TAKİP

Sınav Kolejinin birinci ilkesi, her öğrencisini büyük bir sorumluluk ve titizlik çerçevesinde takip etmektir. Bunun içindir ki Sınav Okullarında tüm öğrencilerin akademik başarısıyla yakından ilgilenilir. Gelişmelerden veliler de düzenli olarak haberdar edilir. Öğrenci hakkında hiçbir şekilde 'temeli zayıf ya da dinlemiyor, anlamıyor.' gibi bahaneler üretilerek sorumluluktan kaçılmaz.

HAKKANİYET

Sınav Okullarında veliler, öğretmenler ve diğer çalışanlarla kurulan ilişkide daima hakkaniyet/dürüstlük ön plandadır. Bütün çalışanların ücret ve diğer özlük hakları hassasiyetle korunur. Öğretmenler de öğrencilerle 'hepsi özeldir' prensibi gereği 'ayrıştırmadanyarıştırmadan' bire bir ilgilenir. Verilen eğitimöğretim kalitesiyle en yüksek düzeyde memnuniyet sağlanır.

EMPATİ

Sınav Okullarının standartları ve eğitim sistemi, öğrencilerin en uygun atmosferde eğitim alacakları şekilde oluşturulmuştur. Amaç, onların strese girmeden, severek, isteyerek öğrenmeleridir. Öğrencilerin akademik başarısının yanında ruhsal ve kişisel gelişimleri de dikkate alınır. Çünkü, 'bugünün mutlu ve başarılı çocukları, yarının üretken ve saygın bireyleri' olacaktır.

THE OKUL

Sınav Eğitim Kurumları üç temel değer üzerine kurulmuştur. 'Takip/Sorumluluk, Hakkaniyet/Dürüstlük, Empati/Duygudaşlık'tan oluşan bu değerler Sınav Okullarında kısaca THE OKUL olarak adlandırılır. Öğrencilere öncelikle bunlar benimsetilir. Okul kültürü bu değerler üzerinde yükselir ve kurumlar da aynı doğrultuda yönetilir.

SINAV KOLEJİ “İLK'LERİN KURUMU

Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yayınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yeniliğe imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ilk Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan 'dergi ve dershane birlikteliği'nin temeli Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır.

Okullaşma sürecini de başarıyla yürüten Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve kolejleri ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturmuştur. Ayrıca dershanecilikteki deneyim ve birikimini son dönemde açılan Sınav Kurs ve Sınav Etüt merkezlerine taşımaktadır.

Bugüne baktığımızda kolejleri, dershaneden dönüşen okulları, Sınav Kurs ve Etüt Eğitim Merkezleri ile 400'e yakın şubesi ve binlerce çalışanı bulunan Türkiye'nin yaygınlığı en yüksek, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları; yayıncılıkta olduğu gibi kolej, okul, kurs ve etüt merkezlerinde de çıtayı hep yüksek tutmuştur.!

Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan kurumlarıyla her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır.

Sınav Eğitim Kurumları, abonelik sistemiyle de yüz binlerce kişiye ulaşmaktadır. Ülke genelindeki dağıtım ağı ve yüzlerce bayisiyle dershane öğrencisi olmayan binlerce gencimizin sınavlara hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

SEKTÖRDE ÖRNEK ALINAN MODEL

Sınav Eğitim Kurumları hep farklı olmuştur.

Dershanecilik döneminde açıldığı birçok yerde dershaneciliğin standardı değişmiştir.

Kurum tabelaları, bina cepheleri, sınıf tasarımları, ders programları, işletme anlayışı sektörde model olarak alınmıştır.

Ulusal bir marka olma yolunda hızla ilerlerken hiçbir şekilde kavgaya ve çatışmaya girmemiş, asla yıkıcı bir rekabet anlayışı gütmemiş, başarısını, başkalarının başarısızlığıyla ölçmemiştir.

Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye'ye seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 25. yılında 25 yıllık eğitim deneyim ve birikimini aktarmak üzere okullaşma sürecini de başarıyla sürdürmektedir..

HABER FOTOĞRAF: Meliha KÜÇÜKÖNDER

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Tamer Üstüner
Dr. Tamer Üstüner - 5 ay Önce

Sınav Kolejinin Kahramanmaraş'ta başarılı gençler yetiştireceğine inanıyorum. Eğitim modeli ve Genç, dinamik bir o kadar da tecrübeli öğretmen ordusuyla başarılı öğrenciler yetiştireceğine inancım tam. Ayhan hocama da güveniyoruz....

SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane